Özersay memnuniyetini dile getirdi

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, açılan kapıların ardından sosyal medya hesabından memnuniyetini dile getirdi.

Özersay memnuniyetini dile getirdi
banner23

Özersay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hem karşılıklı diyalog açısından hem de ekonomik hareketlilik açısından olumlu bir gelişme yaşandığını vurguladı.

Özersay’ın sosyal medya hesabından memnuniyetini dile getirdiği paylaşımı şu şekilde:

“Bugün itibariyle Derinya ve Aplıç kara geçiş kapılarının açılması, sadece karşılıklı ekonomik hareketlilik açısından değil, genel anlamda birbirini daha iyi tanıma ve diyaloğun artması açısından da olumlu bir gelişmedir. İki kapının birlikte açılabilmiş olması ise bizim için özellikle memnuniyet vericidir.

Hükümet kurulduktan sonra geçmişte sözü verilen bu düzenlemelerin (altyapı, güvenlik, personel ihtiyacı gibi) yapılmasına ve kapıların açılmasına destek verdik. Zaman zaman seçim yasakları, ihale düzenlemeleri gibi nedenlerle bazı gecikmeler yaşanmışsa da iradenin varlığı olumlu sonuca ulaşılmasını mümkün kıldı. Bu bağlamda çaba ortaya koyan tüm sivil toplum örgütlerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18