Özersay'dan UBP'ye yeşil ışık

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay dün akşam Kıbrıs Genç TV’de konuk olduğu Er Meydanı programında, Mustafa Alkan’ın sorularını yanıtladı.

Özersay'dan UBP'ye yeşil ışık
banner23

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, hükümet krizi olmadığını, başka bir hükümet kurulması için herhangi bir görüşme de yapmadıklarını vurgulayarak, eğer hükümet düşerse ve parti yönetiminde karar alınırsa UBP de dahil tüm partilerle görüşmeler yapabileceklerini söyledi.

Geçtiğimiz hafta tamamlanan UBP Kurultayı'nda Hüseyin Özgürgün'ün başkanlığa gelememesi üzerine UBP – HP arasındaki durumun yeniden gündeme geldiği bu dönemde hükümetin bozulması durumunda UBP ile de görüşüleceğini ifade eden Özersay, şu anda iddia edildiği gibi UBP ile bir pazarlık yapılmadığını vurguladı.

Özersay, hükümet krizi olmadığını, çekilmeyi de düşünmediklerini belirterek, ancak hükümetin düşmesi ve siyasi partilerin alternatif hükümet arayışlarına girmesi halinde kendilerinin de UBP de dahil parlamentodaki tüm partilerle görüşmeler yapacabileceklerini ifade etti.

“Şehir efsanelerine herkes bayılır ama biz UBP’yle hiçbir pazarlık içine girmedik. Zaten böyle bir şeyi doğru ve ahlaki bulmam” diyen Özersay, “Şu anda bir hükümet var. Hükümet krizi yok, hükümet görüşmesi de yok” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18