Özçelik hakkında çıkan iddialara yanıt verdi

banner32

Özçelik hakkında çıkan iddialara yanıt verdi
banner23

KIB-TEK Genel Yardımcısı Mehmet Özçelik Kıbrıs Gazetesi'nde hakkında çıkan haberlere sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Özçelik, kişisel olarak mal varlığımı gelecek hafta içerisinde kamuoyu ile paylaşacağını ve hakkında çıkan iddialardan sebep öncelikle kendisi ile iletişime geçilmesinin gerektiğine dikkat çekti. 

Bu sebeple Kıbrıs Gazetesi'ne yanıt veren Özçelik vekaleten müdür atanması konusunda KIB-TEK’te huzursuzluk olduğu söyleminin de gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

Özçelik'in açıklaması şu şekilde;

Kıbrıs Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Ali Baturay;

Gazetenizin internet sayfasında çıkan ve benim de adımın geçtiği haberi okumuş bulunuyorum. Öncelikle bu haber yapılırken muhataplardan birisi olan ben Mehmet Özçelik’in de aranmasını ve yapılan haberin gerçekliğinin bana da sorulmasını beklerdim. Size bu açıklamayı o nedenle göndermiş bulunuyorum. Çünkü yapılan haber nedeniyle söz hakkım doğmuştur.

Bu haberde bahsi geçildiği gibi benim müdür olarak vekaleten atanamayacağım yönündeki bilgiler tamamı ile gerçek dışıdır. Bu konuda geçtiğimiz yıllarda bakanlar kurulunun almış olduğu karar ortadadır. Dilediğiniz zaman bu kararı sizlere temin edebilirim. Zaten Kıbrıs Gazetesi olarak sizler de istediğiniz zaman bu karara kolayca ulaşabilirsiniz.

Diğer yandan benim vekaleten müdür atanmam konusunda KIB-TEK’te huzursuzluk olduğu söylemi de gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü KIB-TEK demek, benim için gelip geçen yönetim kurulları değil KIB-TEK’te alın teri döken emekçilerdir. Bu açıdan KIB-TEK içerisinde haberinizde bahsettiğiniz gibi bir huzursuzluk olduğuna ne şahit oldum ne de böyle bir duyum aldım. Sanırım bu konuda sizlere en gerçekçi ve doğru bilgiyi, KIB-TEK çalışanlarını temsil eden EL-SEN yönetiminden alabilirsiniz. Ayrıca adı üstünde, ben şu anda rahatsız olan müdürün yerine vekalet eden bir kişiyim ve müdürümüz Sayın Ahmet Dargın Pazartesi günü görevinin başında olacaktır. Daha önce de söylediğim gibi bu kurumun müdürü Sayın Ahmet Dargın’dır ve benim yasal olarak müdür olmam mümkün değildir. Böyle de bir talebim yoktur. Bana verilen görev ve yetkiler çerçevesinde görevimi en doğru şekilde yapmaya devam edeceğim. Bu doğrulardan dolayı rahatsız olanlar varsa olmaya devam etsinler çünkü bu kurumun ve bu toplumun geleceğini 3-5 rantçıya yedirecek değiliz. Dün de bu kesimlere karşı savaş verdim, bugün de veriyorum, yarın da vermeye devam edeceğim.

Son olarak önümüzde iki tane büyük ihale süreci var. Birisi yakıt diğeri santral ihalesi… Buradan sizlerin aracılığı ile başta KIB-TEK Yönetim Kurulu olmak üzere, müdür, müdür muavinleri ve sendika yönetiminin bu ihaleler öncesi mal varlıklarını açıklamaya davet ediyorum. Ben kişisel olarak mal varlığımı gelecek hafta içerisinde kamuoyu ile paylaşacağım. Ayni şekilde ihaleler sona erdikten sonra da mal varlığımı yeniden açıklayacağım. Umarım diğer bahsettiğim kişiler de bu çağrıma kulak verirler ve mal varlıklarını hem ihaleler öncesi hem de sonrası açıklarlar. Böylece ihale süreçlerinde herkesin duruşu net olarak ortaya çıkarmış olur!

Saygılarımla;
Mehmet Özçelik

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18