Öz Kızına Cinsel Taciz Saldırıda Bulunan İnci 9 Ay Hapis

Öz Kızına Cinsel Taciz Saldırıda Bulunan İnci 9 Ay Hapis
banner23

Ülkemizde üniversite eğitimi alan kızına ülkeye gelmek üzereyken cinsel içerikli mesaj atıp ahlaksız teklifler yapan ve Mart ayında ülkeye giriş yaparken genç kızın şikayeti üzerine tutuklanan Abdulvahap İnci aleyhindeki “Cinsel saldırı” ve “Cinsel taciz” suçlamalarını kabul etti.


Davalarını kabul etmesinin ardından yargılanıp aleyhindeki davalardan suçlu bulunan sanık İnci 9 ay hapse mahkum edildi.


“ÜZÜNTÜSÜNDEN 25 KİLO VERDİ”


Sanı Abdulvahap İnci hakkındaki dava dün Girne Ceza Mahkemesi’nde dün görüşüldü.


Davada İnci’nin suçlamaları kabul ettiğini belirten avukatı Batur Sağlamer hafifletici nedenleri sundu. Sağlamer, müvekkilinin yaşanan olaylardan ötürü son derece üzgün ve pişman olduğunu ifade etti.


İnci’nin yaklaşık 126 gündür tutuklu olduğunu ifade eden Sağlamer, müvekkilinin bu süre zarfında 25 kilo verdiğini ve cezaevinde olduğu süre zarfında manevi olarak büyük yıkıntı yaşadığını belirtti.


MESUTOĞLU: CİNSEL SUÇLAR YAYGINLAŞARAK KORKUTUCU BOYUTLARA ULAŞTI


Kararı okuyan Yargıç Mesut Mesutoğlu, Abdulvahap İnci’nin ülkede üniversite eğitimi için bulunan kızına adaya gelmeden mesaj attığını genç kızın polise giderek babası hakkında şikâyetçi olduğunu söyledi. Yaşanan cinsel saldırı olaylarının mağdurlar üzerinde, ciddi psikolojik etkiler yarattığını ifade eden Mesutoğlu, KKTC’de cinsel suçların git gide yaygınlaşarak korkutucu boyuta ulaştığını kaydetti. Halkı son derece huzursuz eden, utanç verici suçlar karşısında, bu tarz ahlaka aykırı suç işleyenlere caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğine dikkati çeken Mesutoğlu, İnci’nin bu suçu kızına karşı işlediğinin altını çizdi. Böylesi iğrenç bir olay karşısında mahkemelerin kayıtsız kalmayacağına vurgu yapan Mesutoğlu, “Bir baba evladına güven vermelidir. İnci yüz kızartıcı bu suçu kendi öz kızına karşı işledi. Kızını cep telefonu ile taciz etti, durmadı kızı tarafından şikâyet edildi. Yaşanan bu iğrenç olayın ardından her ne kadar şikâyet geri çekilse de işlenen suç çok ciddi” dedi. Mesutoğlu, 6 çocuk babası Abdulvahap İnci’nin aleyhine getirilen “Cinsel saldırı” ve “Cinsel taciz” suçlarından suçlu bulunduğunu belirterek 9 ay hapse mahkûm edildiğini açıkladı.Kaynak : Kıbrıs Postası

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18