Owoyale Cinayetinin Sır Perdesi Çözülüyor 

Lefkoşa’da , Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu yanındaki bir aracın bagajında ceset bulundu. Söz konusu aracın 7 gündür kayıp olan Nijeryalı Owoyale’ye ait olduğu öne sürüldü. Haberal Kıbrıslı Gazetesi’nin ulaştığı güvenilir kaynaklara göre erimiş halde bulunan cesedin 1 Temmuz’dan beri kayıp olan Nijerya uyruklu 33 yaşındaki Obasanjo Adeola Owoyale’ye ait. 

Owoyale Cinayetinin Sır Perdesi Çözülüyor 
banner23

Lefkoşa’da , Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu yanındaki bir aracın bagajında ceset bulundu. Söz konusu aracın 7 gündür kayıp olan Nijeryalı Owoyale’ye ait olduğu öne sürüldü. Haberal Kıbrıslı Gazetesi’nin ulaştığı güvenilir kaynaklara göre erimiş halde bulunan cesedin 1 Temmuz’dan beri kayıp olan Nijerya uyruklu 33 yaşındaki Obasanjo Adeola Owoyale’ye ait. 

Gazetemizin elde ettiği bilgilere göre ise cinayetin arkasında borç kavgası yatıyor  . Owoyale , Emanuel diye bir arkadaşına 7000 euro borç veriyor ulaştığımız ipuçlarına göre borç kavgasının ardından öldürülen çocuğun evi iki kez bir grup Nijeryalı tarafından basılıyor.

Kafaları karıştıran diğer soru ise 2 kez evi baskına uğraşmasına rağmen ev arkadaşının bu konudan haberdar olmadığını söylemesi.

Araç Owoyale’ye Ait

Polisten yapılan açıklama da ise ceset, okullar yolu üzerinde, Şht Hüseyin Ruso Ortaokulu yanında bulunan toprak alanda, park halindeki gri renkli ML 819 plakalı arabada bulundu denildi. Ayrıca aracında Obasanjo Adeola Owoyale’ye ait olduğu öğrenildi.

Öğrenci Getirme İşi Yapıyordu

Ayrıca yine aynı kaynaklara Owoyale’nin yurt dışından öğrenci getirdiği ve bu işten komisyon aldığı, getirdiğin bir öğrencinin okula dönemlik parasını ödemediği ve bu yüzden de o şahıs ile aralarında problem çıktığı öne sürüldü. Yine aynı kaynaklardan edinilen bilgide Owoyale’ye ait olduğu iddia edilen cesedin arkadan başına kesici bir madde ile vurularak öldürüldüğü iddia edildi.

Açıklama Otopsi Sonrası

Olayla ilgili kesin açıklamanın ise polis tarafından yapılacak olan otopsinin ardından kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi. 

Gazetemizin elde ettiği bilgilere göre cinayetin arkasında borç kavgası yatıyor  . Owoyale , Emanuel diye bir arkadaşına 7000 euro borç veriyor ulaştığımız ipuçlarına göre borç kavgasının ardından öldürülen çocuğun evi iki kez bir grup Nijeryalı tarafından basılıyor.

Kafaları karıştıran diğer soru ise 2 kez evi baskına uğraşmasına rağmen ev arkadaşının bu konudan haberdar olmadığını söylemesi.

Geçtiğimiz pazartesi ev arkadaşıyla görüşüyor Girne’de Eric adında bir arkadaşına gittiğini söylüyor ancak kendisinden daha sonra hiçbir şekilde haber alınamıyor .Yakın arkadaşları ise talesemi hastalığı taşıdığı için panik oluyor ve arkadaşlarını merak ediyorlar .

 Diğer merak edilen konu ise borç verdi Emanuel isimli bir kişinin evinin Ltb arkasında olması cesedinin ise türk maarif koleji yakınında çıkması . 

Yani arada sadece 500 metre kadar bir fark var.

 Kafalarda soru işareti yaratan diğer durum ise elde ettiğiniz bilgilere göre ya kafasına balta gibi bir aletle vurulduğu.

 Buna göre birden fazla kişinin cinayet esnasında bulunduğu ve organize bir cinayet olduğu ihtimali var.

 Bu ipuçlarından yola çıkarak ilk etapta öldürülmek için değil de 7000 euro borç verdiği arkadaşından borcu ödemesi için talep etmesi doğrultusunda para yüzünden tartışma çıktığı ve bir grup arkadaşıyla ilk önce korkutma maksatlı bu olayın başladığı anlaşılıyor . 

Toplumda Derin Yankı Buldu

Ülkede son dönemlerde adları sıklıkla krıminal olaylara karışan yabancıların isimlerinin geçtiği bazı haberleri sizler için derledik.

Haspolat’ta Cinayet

19 Nisan 2019 tarihinde Haspolat - Taşkent Anayolu üzerinde toprak yol girişinde cansız bedeni bulunan ve yapılan otopside cinayete kurban gittiği ortaya çıkan 25 yaşlarında olduğu tahmin edilen kişinin  Austine Wallie olduğu tespit edildi.Polisin yaptığı tahkikat sonucunda 12 şüpheli gözaltına alındı. Polisin yürüttüğü titiz operasyon sonucu saatlerinde 9 şüpheli Gönyeli’de 3 şüpheli ise Domuzcular Burnu yakınlarında kalmakta oldukları ikametgah içerisinde yakalandı. Lefkoşa Polis Müdürlüğüne bağlı Cürmü Önleme Şubesi (CÖŞ) ve Lefkoşa Adli Şube ekipleri tarafından olayın ortaya çıkmasının ardından başlatılan soruşturmada Austine Wallie isimli öğrencinin hunharca katledilmesi ile ilgili önemli delillere ulaşıldı. Cinayetle bağlantıları olduğu iddiasıyla hepsi Nijerya uyruklu 12 kişiyi gözaltına ala karakola götürdü. Zanlıların kaldıkları ikametgahta ve kullandıkları kiralık araçta geniş çaplı arama yapan polis, çok sayıda emare topladı

Lefke’de 2 Kattan Aşağı Öğrenciyi Attılar

Bir diğer olayda Lefke’de yaşandı.  20 Ocak 2018 Lefke’de akıllara durgunluk veren olayda, Gemikonağı’nda sakin 23 yaşındaki Saltuk Buğra Arıcı, Aycan Apartmanı’nın ikinci katından aşağıya atıldı.Polis olayla ilgili başlattığı soruşturma çerçevesinde 5 öğrenciyi “tammüden insan öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla tutuklayarak mahkemeye çıkarttı. Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde yargıç Murat Soytaç, zanlılar Selami Ayabomi Timat Ayo (Nijerya E-25), Kabwe Katango ( Zambiya E-24), Tolulope Opeyemi Ajayi (Nijerya E-27), Mukamba Kalaluka (Zambiya E-27), Maria Matyola (Zambiya K-19) aleyhine 3 günlük tutukluluk emri verdi..

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18