banner38

Otostop çeken kadını aracına alan şahıs, tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı

banner32

Otostop çeken kadını aracına alan şahıs, tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı
banner41
banner37
banner23

Otostop çeken kadını aracına alan şahıs, tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı

Otostop çeken kadını aracına alan ve ciddi şekilde darp ettikten sonra tecavüz ettiği belirtilen şahıs tutuklandı.

Dikmen'de meydana gelen "Cinsel Tecavüz, Cinsel Dokunulmazlığı İhlal Amacıyla Kaçırma, Alıkoyma ve Ciddi Darp" meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı H.B. mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Hüseyin Özverenler olayla ilgili bulguları aktardı. Özverenler 17 Ekim 2021 tarihinde saat 00.30 raddelerinde Lefkoşa’da Yakın Doğu Üniversitesi Cemsa Carting Çemberi diye bilinen bölgede, Lefkoşa’da sakin zanlı H.B. Gönyeli’deki ikametgahına gidebilmek için yolda otostop çeken kadın B.N.U'yu kendisine ait NH 941 Plakalı Toyata Vitz marka salon araca binmesini sağladıktan sonra rızası olmadan zorla Dikmen’deki Özok Öğrenci Yurdu’nun doğu kısmındaki eski Dikmen Çöplüğü olarak bilinen bölgeye götürüp zorla alıkoyduktan sonra, aracın dışında adı edileni ciddi bir şekilde darp edip tecavüz ettiğini söyledi.

Polis yapılan şikayet üzerine olay yerinde yapılan incelemede mağdur kadına ait çanta parçaları, küçük şampuan şişesi, mavi renk lens parçası, pembe renk takma tırnaklar ve bir çift küpe bulunarak emare olarak alındığını mahkemeye aktardı.

Polis memuru Hüseyin Özerenler zanlı H.B. aynı gün Lefkoşa’da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklanmış olup NH 941 plakalı araç da emare olarak zapt edildiğini ve soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Polis, zanlının vermiş olduğu ifadenin teyit ve tekzibi edileceğini ayrıca alınan emarelerde incelemelerin sürdüğünü bu bağlamda soruşturma maksatlı zanlının 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazan Aksun zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3