Otopsisi bugün yapılacak!

banner32

Heykel ve seramik sanatçısı 53 yaşındaki Hasan Işık Özgöçmen İskele’deLongBeach Otel ile Ötüken arasındaki ormanlık alanda ölü bulundu. Polisin yaptığı ilk tespitlere göre Özgöçmen cinayete kurban gitti.

Otopsisi bugün yapılacak!
banner37
banner23

İskele’de LongBeach Otel ile Ötüken kavşağı arasında dün sabah saat 07:30 sıralarında ormanlık alanda köpek gezdiren bir şahıs tarafından bir erkek cesedi bulundu. Olayın polisin bilgisine getirilmesinin üzerine olay yerine giden polis ekipleri başlattıkları soruşturmada kısa sürede cesedin 53 yaşındaki heykel ve seramik sanatçısı Hasan Işık Özgöçmen’e ait olduğunu tespit ederken, cesedin boynunda bulunan kemer nedeni ile soruşturmaya cinayet olarak ağırlık verildi.

YARI ÇIPLAK BULUNDU

Öğretmen olan aynı zamanda tanınan ve çevresi tarafından sevilen bir sanatçı olan 53 yaşındaki Hasan Işık Özgöçmen’in ormanlık alanda yarı çıplak ve boğazında pantolon kemeri olduğu tespit edildi. Özgöçmen’in ölü olarak bulunduğu alanda inceleme yapan Olay Yeri İnceleme Uzmanları birçok emare toplarken, soruşturmaya İskele Polis Müdürü Ahmet Beşerler, Adli Bölüm Polis Müdürü Zafer Zaifer, Adli Tıp Uzmanı İdris Deniz’de katıldı.

Adli Tıp Uzmanı İdris Deniz’in ceset üzerinde yaptığı ilk incelemede Özgöçmen’in bulunduğu andan 36 saat öncesine kadar geçen sürede öldürülmüş olabileceği, yüzünde darp izine rastlandığı ve kemerle boğularak öldürüldüğünün tespit edildiği öğrenildi.

ARACINDA DETAYLI İNCELEME YAPILDI

Polis ekipleri olay yerinde olduğu kadar olay yeri etrafında da geniş çaplı incelemede bulundu. İnceleme sırasında Hasan Işık Özgöçmen’in PJ 377 plakalı aracı olay yerinin yakınlarında bulunurken polis ekipleri olay yerini dron kamera ile de kayıt altına aldı.

Olay Yeri İnceleme Uzmanları tarafından aracın gerek içinde gerekse dışında yapılan detaylı incelemenin ardından tespit edilen cep telefonu ve bazı özel eşyalar emare alınırken, PJ 377 plakalı araç İskele Polis Müdürlüğü avlusuna çekildi. İskele Polis Müdürlüğü ekipleri cinayete kurban giden Özgöçmen’in öldürülmesi ile ilgili her türlü ipucunu değerlendiriyor. Yapılan incelemenin ardından Özgöçmen’in cansız bedeni ise otopsi için morga kaldırıldı. Ölüm sebebi ve ölüm saatinin net olarak belirlenmesi için Özgöçmen’in cenazesine bugün otopsi yapılacağı öğrenildi.

kaynak:kıbrıs postası

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 11:05
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18