ÖSYM sonuçlarını değerlendiren Ziya Öztürkler: “Yüzde 75'lik doluluk oranına ulaştık”

ÖSYM Ek Yerleştirme sonuçlarını değerlendiren Yükseköğrenim Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler, “KKTC’ye verilen kontenjanlara göre yüzde 75'lik doluluk oranına ulaştık” dedi, “Öğrenci Dostu Ada” projesine sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi.

ÖSYM sonuçlarını değerlendiren Ziya Öztürkler: “Yüzde 75'lik doluluk oranına ulaştık”
banner23

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Ek Yerleştirme sonuçları bugün açıklandı.

Sonuçlara ilişkin kişisel sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirmede bulunan Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler, “KKTC’ye verilen kontenjanlara göre yüzde75'lik doluluk oranına ulaştık” dedi.

Geçtiğimiz yılın ilk yerleştirmesinde 8 bin 39, ek yerleştirmede ise 866 öğrenci olmak üzere toplamda 8 bin 905 öğrencinin KKTC’deki üniversitelere yerleştiğini ve verilen kontenjanın yüzde 64’ünün dolduğunu belirten Öztürkler, bu yıl ise verilen kontenjanın yüzde 75’inin doldurulduğunu belirtti.

Öztürkler, bu yıl ilk yerleştirmede 8 bin 844, ek yerleştirmede ise Bin 460 öğrenci olmak üzere toplam 10 bin 304 öğrencinin KKTC’deki üniversiteleri tercih ettiğini ve verilen kontenjanın yüzde 75’lik doluluk oranına ulaştığını ifade etti.

Öztürkler, “Öğrenci Dostu Ada” projesine sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaparak, “öğrencilerimizi sağlıklı ve güvenli bir ortamda adamıza getirmek dileğiyle, hayirlisi olsun” temennisinde bulundu.

Öztürkler, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“ÖSYM Ek Yerleştirme sonuçları bugün açıklandı.

KKTC'ye verilen kontenjanlara göre %75'lik doluluk oranına ulaştık...

  • Geçen yıl ilk yerleştirmede 8039 öğrenci ek yerleştirmede 866 öğrenci olmak üzere toplamda üniversitelerimize 8905 öğrenci yerleşmesi gerçekleşmişti.( %64 )
  • Bu yıl ise ilk yerleştirmede 8844 öğrenci ek yerleştirmede ise 1460 öğrenci toplamda ise 10,304 öğrenci rakamına ulaştık. Bu da bize verilen kontanjanlarda %75'lik doluluk oranına ulaştığımızi gösteriyor.
  • Öğrenci Dostu Ada projesine sahip çıkıp öğrencilerimizi sağlıklı ve güvenli bir ortamda adamıza getirmek dileğiyle, hayırlısı olsun...”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18