'Orman ona sahip çıkmamız oranında korunabilir'

'Orman ona sahip çıkmamız oranında korunabilir'
Fırat "Ormanlarımız ancak bilinçli vatandaşlar yetiştirebildiğimiz taktirde korunacak, gelişecek ve hayallerde kalan yeşil Kuzey Kıbrıs yeniden yaratılacak"”

Yarın 21 Mart “Dünya Ormancılık Günü.”

Orman Dairesi Müdürü Altay Fırat gün nedeniyle yayımladığı mesajda, “Ormanların korunması, çevremizin ağaçlandırılması hem yurdumuzun, hem de dünyamızın geleceği için önemlidir” vurgusunda bulundu.

Fırat, çocuklara orman sevgini kazandırmanın önemli olduğunu da kaydederek, “Ormanlarımız ancak bilinçli vatandaşlar yetiştirebildiğimiz takdirde korunacak, gelişecek ve hayallerde kalan yeşil Kuzey Kıbrıs yeniden yaratılacak” dedi.

Orman, vatandaşlarımızın ona sahip çıkmaları ve benimsemeleri oranında korunabilir

Altay Fırat, 21 Mart’ın dünyada 42, ülkede ise 40 yıldır “Ormancılık Günü” olarak kutlanıldığı belirterek, bu günün amacının ormanların faydasına, korunmasına, geliştirilmesine, iyi şekilde işletilmesi gerektiğine dikkat çekmek, bu konularda farkındalık yaratmak olduğunu kaydetti.

“21 Mart hem ormanın, hem de baharın bayramıdır” diyen Fırat, “Orman, vatandaşlarımızın ona sahip çıkmaları ve benimsemeleri oranında korunabilir. Ormanların sağladığı hammadde, temiz su, temiz hava, erozyon kontrolü, yaban hayatı verekreasyon olanakları dünya için olduğu gibi ülkemiz için de yaşamsal öneme sahip” ifadelerine de yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18