Önce öldürdüler sonra doğum günü partisi yaptılar

Önce öldürdüler sonra doğum günü partisi yaptılar
banner23
Mağusa’da yaşanan vahşi olay Kennedy T. Dede cinayeti ile ilgili polis soruşturması devam ederken, gerek cinayet ile ilgili gerekse cinayet zanlıları ve firari zanlı Nidai Şanlı ile ilgili detaylar çıkmaya devam ediyor.

 

Nijerya uyruklu Kennedy Taomwabwa Dede’yi kaçırdıktan sonra Dede’yi Çanakkale Göleti kenarında öldürene kadar dövmekle suçlanan 3’ü kadın toplam 6 zanlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

“Adam öldürme”, “İnsan kaçırma” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla ilgili olarak aleyhlerinde soruşturma yürütülen zanlı Zekeriya Kurucu, Ozan Körkurt, 16 yaşındaki kız zanlı B.Ç, Onur Körkurt, Aydan Sel ve 17 yaşındaki kız S.D’nin tutukluluk süresi 7’şer gün daha uzatıldı.

Dede cinayeti sırasında olay yerinde bulunan 6 zanlıdan polise ifade veren zanlılar, Dede’nin Nidai Şanlı tarafından öldürüldüğüne işaret ediyor.

28 yaşındaki Nidai Şanlı sırra kadem basarken, Şanlı’nın Güney Kıbrıs’ta Agia Napa bölgesinde görüldüğü öğrenildi.

Bunun yanında 17 yaşındaki S.D’nin doğum günü kutlaması nedeni ile gençlerin bir arada 29-30 Ocak akşamı kutlama planı olduğu öğrenilirken, 29 Ocak tarihinde saat 21:45’de Kennedy T. Dede’yi evinden kaçırıp Çanakkale Göleti’ne götürerek çeşitli işkenceler sonucu Dede’nin ölümüne sebep olmakla suçlanan gençlerin planlarını iptal etmeyerek önce firari zanlı Nidai Şanlı’nın evinde kıyafet ve ayakkabılarını değiştirdikleri, ardından ise Mağusa bölgesindeki bir diskoda sabaha kadar S.D’nin doğum günü kutladıkları ve sosyal paylaşım sitesinde fotoğraf ve video paylaştıkları zanlıların yakın çevresinden teyit edildi.

Vahşi cinayetin ardından maytaplı doğum günü kutlaması.

Mağusa'da yaşanan vahşi olay Kennedy T. Dede cinayeti ile ilgili polis soruşturması devam ederken, gerek cinayet ile ilgili gerekse cinayet zanlıları ve firari zanlı Nidai Şanlı ile ilgili detaylar çıkmaya devam ediyo... Kennedy T. Dede cinayetinin firari ...(Kıbrıs Postası)
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18