Önce ailesini rehin aldı sonra polisi bıçakladı

Önce ailesini rehin aldı sonra polisi bıçakladı
banner23

Lapta’da dün gece, birlikte yaşadıkları evde, annesi ve kız kardeşini bıçakla rehin alan S.I., olaya müdahale etmeye gelen  polis memurunu bıçakla yaraladı. Yaralama, kasti hasar, polisi darp ve görevden men etme ile kanunsuz bıçak taşıma suçlarından, tutuklanan zanlı, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

POLİS KAPIYI KIRARAK İÇERİ GİREBİLDİ

Meselenin tahkikat sorumlusu Zafer Beyazkaya mahkemede verdiği yeminli ifadede, zanlının gece 1.15  sıralarında Lapta’daki ikametgahında, annesi Nuray Işık ve Kız kardeşi  Ayşe Işık’ı bıçak ile tehdit ettiği  bilgisinin gelmesi üzerine  olay yerine gidildiğini belirtti. Olay yerine gidildiğinde, aynı ikametgahı paylaşan aile üyeleri Nuray ve Ayşe Işık’ın uyuşturucu kullanan zanlının kendilerine bıçak  ile saldırdığını ve konu şahsın  kendi müsaadeleriyle  evden alınmasını istediğini ifade eden tahkikat sorumlusu, akabinde ailenin isteği üzerine ikametgaha girilerek  zanlının saklandığı odanın kapısının kırıldığını anlattı.

POLİSİ YARALADI, KAÇTI…

Tahkikat memuru, zanlının, kapının kırılmasının ardından, zanlının elinde bulundurduğu ağız uzunluğu 21, toplam uzunluğu 36 santim olan tahta saplı ekmek bıçağıyla, avluda olaya müdahale için bulunan Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Fatih Burhan Gezer’e, sol leğen kemiğinin üzerine doğru birkaç kez sallayıp vurarak yaraladığını ve olay yerinden kaçtığını kaydetti. Zanlının olaydan 2 saat sonra,  tasarrufunda bulundurduğu bıçak ile aynı sokak üzerinde bulunan sahipsiz metruk bina içinde tespit edilerek tutuklandığını dile getiren tahkikat sorumlusu, bıçak ve polis memuru Fatih Burhan Gezer’e ait olan delik polis gömleği emare olarak alındığını anlattı.

“AKIL SAĞLIĞI KONTROL EDİLECEK”

Polis Memuru Fatih Burhan Gezer’in, Girne Doktor Akçiçek Hastanesi’nde gördüğü ilk yardım tedavisinin ardından  taburcu olduğunu dile getiren tahkikat sorumlusu, tahkikatın yeni başladığını, zanlının serbest kalması halinde alınacak ifadelere müdahale edebileceğini, zanlının Lefkoşa Barış Akıl  Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde  kontrolden geçirilmesi gerektiğini  vurgulayarak, zanlı aleyhine 2 gün tutukluluk  talebinde bulundu. Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Meltem Dündar da, zanlı aleyhine 2 gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18