Öldürmekle tehdit etti, tutuksuz yargılanacak!

Öldürmekle tehdit etti, tutuksuz yargılanacak!
banner23

Lefkoşa’da meydana gelen şiddet kullanma tehdidi ve kanunsuz bıçak taşıma suçu ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Hüseyin Yapıcıel dün mahkeme huzuruna çıkarılır.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Erkan Çelik, olguları aktardı. Polis, zanlı Hüseyin Yapıcıel’in Şiddet kullanma tehdidi ve kanunsuz bıçak taşıma suçlarına methaldar olduğunu belirtti. Polis, 19.10.2020 tarihinde eşinin kendisini aldattığı gerekçesiyle telefonda arayıp, küfür ederek, “Ya sen ölecen ya S...” diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu anlattı. Polis, alınan şikâyet üzerine zanlıyı aradığını ve zanlının telefonda kendisine “Bıçağı aldım geldim. Hepsini öldürecem” dediğini belirtti. Polis, zanlının ayni gün tespit edildiğini ve arabasında toplam uzunluğu 22, ağız uzunluğu 11 santim olan bıçağın emare alındığını söyledi. Polis, mesele ile ilgili başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının davaları görülünceye dek uygun bir teminata bağlanmasını talep etti. 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması, KKTC’de muteber 2 kefilin 75’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, 5 bin TL nakdi teminat yatırması ve ikamet adresinden izinsiz ayrılmaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

(Kamalı Haber) –

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18