Öğretmenlerle Birlikte Ruh çağırmışlar!

Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda bazı öğretmenlerin öğrencilere ateistlik ve ruh çağırma gibi çocukların psikolojilerinde büyük tahribat bırakacak davranışlarda bulundukları iddia edildi.

Öğretmenlerle Birlikte Ruh çağırmışlar!

Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda bazı öğretmenlerin öğrencilere ateistlik ve ruh çağırma gibi çocukların psikolojilerinde büyük tahribat bırakacak davranışlarda bulundukları iddia edildi. Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne ulaşan bir veli ruh ve cin çağırma seanslarından dolayı çocuğunun artık geceleri uyuyamadığını ve sürekli kabuslar görerek çığlık çığlığa uyandığını belirtti. Haberal Kıbrıslı Gazetesi istihbarat ekibi konuyu Milli Eğitim Bakanlığı Basın Bürosu aracılığıyla konuyu Milli Eğitim Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu Başkanı Ahmet Karahan’a da iletti. Bakanlık yetkilileri haberin yayımlanmasının ardından ihbar kabul edeceklerini ve gerekli çalışmanın yapılacağını bildirdi.

“Ateistlik Aşılıyor”

Veliler gerek geçen sene gerekse önceki sene öğrencilerin bir branş öğretmeninin sınıfta hem Agneostik ateistliği öven şeyler anlattığını hem de ateistliğin güzel bir şey olduğunu ve hatta bazı çocukların bu şekilde agnostik ateist olduklarını söylediklerini iler sürdü.

“Cin ve Ruh Çağırdılar”

Bir veli ise bir branş öğretmeninin sınıfta bir grup öğrenci ile beraber cin çağırdıklarını ruh çağırdıklarını çocuklarının ise bundan dolayı çok korktuklarını gece kabuslar gördüklerini söyledi. 

“İnsanlar Maymundan Geliyor Demiş”

Bir başka velide geçen hafta ise çocuklara bir öğretmenlerinin ders esnasında “insanların maymundan geldiğini” söylediğini ileri sürdü.

“Metruk Evde Cin Çağırmışlar”

Aynı veli 6. sınıf öğrencisi biri 3 sene önce (yaklaşık ilkokul 3. sınıfında) sınıflarındaki bir grup arkadaşlarıyla metruk bir eve gittiklerini orada cin çağırdıklarını akabinde panjurların zangır zangır sallandığını ve çok korktukları için kaçmak zorunda kaldıklarını ifade ettiğini belirtti.

Korkudan Uyuyamıyorlar

Veliler çocuklarının Yuotube’dan ölüm, kıyamet vs. içerikli videolar izlediklerini sonuçta çok korktuklarını gelip bize söylüyorlar dedi. Bir başka öğrenci velisi de bazı çocuklar ise Kıbrıs’ta ölen bir bayanın dirildiğini çıplak olan yerlerinin kömürleştiğini  köylüler gördüğünü sonra aynı kişi tekrar öldüğünü söylüyorlar ifadesini kullandı.

“Astral Seyahat”I Empoze Ettiriyorlar”

Tepkilerinin sonunda ise veliler, son zamanlarda çocuklar arasında birileri “astral seyahat”ı empoze ettiriyor. Takdir edersiniz ki bu yaştaki çocuk “astral seyahat” vaya “Agneostik ateizm” kavramlarını bilemez ancak malum kişilerin sistematik telkinleri ile bu düşünceler çocuklar arasında yayılıyor şeklinde konuştu.

Bakanlığa Bilgilendirildi

Haberal Kıbrıslı Gazetesi istihbarat ekibi konuyu Milli Eğitim Bakanlığı Basın Bürosu aracılığıyla Milli Eğitim Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu Başkanı Ahmet Karahana’ da iletti. Bakanlık yetkilileri haberin yayımlanmasının ardından ihbar kabul edeceklerini ve gerekli çalışmanın yapılacağını bildirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhittin Kozalak
Muhittin Kozalak - 6 ay Önce

Ateizm din yalanından insanların uyanmasını sağlayıp kişinin aklını özgürleştirir zararından çok yararı vardır. Pedagojik açıcan bakılırsa çocukları olmayan şeylerle kurtulup psikolojilerini bozmaktansa gerçekleri anlatıp, bir şeyleri öğreterek onları araştırıp sorgulamaya teşvik etmek çocukların kişiliklerine daha olumlu etki eder.

Özlem
Özlem @Muhittin Kozalak - 6 ay Önce

Sizce din yalan mı yani ?

meryem kara
meryem kara - 6 ay Önce

ben de rusoda okuyorum ve 8. sınıfım hepsi yalandir bi okul uzerinden haber yapacaksaniz iyi ogreninde yapin

Metin
Metin - 6 ay Önce

Ruso dışardan birçok eleştirilen bir okul.okulun birkaç yerinde spray boya ile duvara yapılmış "nirvana"isimli maskeler vardır ve tüm 6.sınıflar bu maskeyi ruhlar gelip çizmiş diyorlar madem böyle bir olay var kameraları incelesinler

İ. Ergin
İ. Ergin - 6 ay Önce

Böyle hassas bir konuyu çocuk ağzında şekillenmiş haliyle, etraflıca araştırmadan, ilgili okulun idaresi ve zan altında bırakılan öğretmenle görüşülmeden, tek taraflı bir şekilde yayımlamak hiç profesyonelce değil. Kaldı ki insani açıdan etik de değil! Her şey bir yana, bir öğretmenin Darwinci bir yaklaşımla evrim teorisi hakkında öğrencileri bilinçlendirmesi ne zamandan beri kınanır oldu? Topkum olarak nereye gidiyoruz? Bakanlık bunun (evrim teorisi) neyini soruşturacak? Siz neyin haberini yapıyorsunuz? Yazıklar olsun! Güleyim mi ağlayım mı bilemedim!

Nehir okcun
Nehir okcun - 6 ay Önce

Ben rusodayim ve 6. Siniflar bana soyluyorki cin nasil bisey bize hocamiz anlatti diyorlar

Asya akal
Asya akal - 6 ay Önce

Pardonda böyle haberleri uydurmayin kim boyle bisi yapmış hangi öğretmen isim verin böyle haberleri araştırıp bulmadan bir yerlere sunmayın .Ruso dısaridan cok elestirilen bi okul kaldiki böyle bisi mümkün bile deyil

melissa yalızat
melissa yalızat - 3 ay Önce

bende şehit hüseyin rusoda okuyurum ve bu ruh cin işlerin hepsi yalan

SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18