banner38

“Öğretmenlerin Parasını Türkiye gönderiyor”

banner32

"KTÖS’ün iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır"

“Öğretmenlerin Parasını Türkiye gönderiyor”
banner37
banner23

Türkiye’den gelen öğretmenlerin EURO cinsinden maaş aldığını öne süren Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın  iddialarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne açıklama yapan Bakanlık Müdürü Adnan Eraslan Türkiye’den gelen öğretmenlere yerel kaynaklardan EURO ya da TL cinsinden bir ödeme yapılmadığını belirtti. Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit daha önce yaptığı açıklamada Türkiye’den gelen öğretmenlerin ödemeleri yerel kaynaklardan yapılıyor’ iddiasının kesinlikle doğru olmadığını kaydederken Türkiyeli öğretmenlerin maaşlarının Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Bütçesi üzerinden tamamen Türkiye tarafından ödendiğini bildirmişti.

“Türkiye’ye Öğretmen Gönderiyoruz”

İkili protokoller çerçevesinde Türkiye’ye de KKTC’den öğretmen gönderildiğini belirten Eraslan, ancak gittikleri yerde ikinci bir maaş almıyorlar ve Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet veriyorlar. Orada KKTC Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülkemizde ki maaşı alıyorlar dedi.

“Türkiye Kendi Öğretmeninin Maaşını Kendi Ödüyor”

Buraya gelen öğretmenlerin Türkiye’den ikinci bir maaş aldıklarını belirten Bakanlık Müdürü Adnan Eraslan, ancak aldıkları para Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt dışı hizmeti kapsamında kendi kaynaklarından ödenmektedir ifadelerini kullandı.

“Yerel Kaynaklardan Ödeme Yok”

Bakanlık Müdürü Adnan Eraslan, “Türkiye’den gelen öğretmenlere yerel kaynaklardan EURO ya da TL cinsinden her hangi bir ödeme yapılmıyor. Böyle bir ödeme yapılmamaktadır. Ancak bu öğretmenlere Türkiye kaynaklarından yapılan ödemeler KKTC’ye yardım kalemine yazılmaktadır” diye konuştu.

Özyiğit Daha Önce Yalanlamıştı

İddialarla ilgili daha önce katıldığı bir programda açıklama yapan . Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit daha önce yaptığı açıklamada Türkiye’den gelen öğretmenlerin ödemeleri yerel kaynaklardan yapılıyor’ iddiasının kesinlikle doğru olmadığını kaydederken Türkiyeli öğretmenlerin maaşlarının Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Bütçesi üzerinden tamamen Türkiye tarafından ödendiğini bildirmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozan mert
Ozan mert - 3 yıl Önce

Bu durumun böyle olduğunu Şener Elçi de bilir. Ancak doğruyu söylemek işine gelmez.Bilerek yalan söyler.

Salih
Salih - 3 yıl Önce

Türkiye saldırsında nasıl olur olsun...yalancılık ktosun yaptığı faşistlik başka bildiğimi var...faşist ktos

banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18