Oğlunu eve bıçak zoru ile göndermek istedi

Oğlunu eve bıçak zoru ile göndermek istedi
banner23

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir cafeden eve gitmek istemeyen oğlunu bıçakla tehdit eden baba zanlı A. A. tutuklanarak bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede meseleyle ilgili olarak yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, olguları aktardı. Polis, Zanlı A.A.’nın Korkutmak Maksadı ile Kanunsuz Silah Taşıma, Kanunsuz Çakı Taşıma, Tecavüzkâr Alet Taşıma, suçlarından tutuklandığını söyledi. Polis, 05.09.2019 tarihinde saat 19.30 raddelerinde Lefkoşa'da, Mehmet Akif caddesi üzerine faaliyet gösteren bir iş yerinin umumi bir yeri olan bahçe kısmına oğlunu alıp eve götürmek istediği gerekçesi ile tasarrufundan bulundurduğu toplam 16 cm ağız uzunluğu 7.5 cm olan sap kısmı olan çakı ile konu bahçeye sağ elinde tutarak girmek suretiyle Korkutmak Maksadı ile Kanunsuz Silah Taşıma, Kanunsuz Çakı Taşıma, Tecavüzkar Alet Taşıma suçlarını işlediğini anlattı. Zanlının KKTC ve TC vatandaşı olduğunu belirten Polis, uygun teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yapın polis karakoluna ispatı vücutta bulunması, 5 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 100’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 (Kamalı Haber)  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18