O Rehberler Esefle Kınandı

O Rehberler Esefle Kınandı
banner23

Kıbrıs Türk Rehberler Birliği’nden (KITREB) yapılan yazılı açıklamada, bazı rehberlerin karantina altındaki bölgelere ‘destek’ ziyaretinde bulunmasına tepki gösterildi.

KITREB Yönetim Kurulu’nun açıklamasında yaşanan olayın ‘sorumsuzluk’ olduğu ifade edilirken, KITREB’den bağımsız hareket eden rehberlerin bu hareketinin ‘üzücü’ olduğu belirtildi.

Yaşanan olayın asla tasvip edilemeyeceği belirtilen açıklamada, yaşanan olayın takipçisi olacakları da ifade edildi.

KITREB’den yapılan açıklama şu şekilde:

“Kıbrıs Türk Rehberler Birliğine üye bazı rehberlerin sorumsuz ve yetkisiz bir şekilde, destek imajı ile yapmış oldukları ziyaretleri esefle kınıyoruz.

KITREB Yönetim Kurulu’nun ve diğer üyelerimizin bilgisi dahilinde olmadan, kendi içlerinde organize olarak yapılan bu hareket, bizleri de derinden üzmüştür.

İçinde bulunduğumuz bu olağan üstü günlerde, yapılan tüm uyarıları ve yasal düzenlemeleri hiçe sayarak vuku bulan bu olay asla tasvip edilemeyecek münferit bir vakadır.

Duyarlı, hassas, ülkesini seven, çevresini koruyan ve mesleğini fedakarca icra eden tüm Turist Rehberi meslektaşlarımızı tenzih eder, olayda adı geçenler için başlatılan yasal sürecin takipçisi olacağımızı bildiririz.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla arz ederiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18