'Niyet ve kararlılığımız devam ediyor'

'Niyet ve kararlılığımız devam ediyor'
CTP, HP, TDP ve  DP’nin başkanları koalisyon kurma çerçevesinde bugün bir araya geldi.. Yarın yeniden görüşecekler..

Özersay "Koalisyon görüşmelerini sürdürme niyet ve kararlılığımız devam ediyor"


Koalisyon hükümeti oluşturma için görüşmeler yapan CTP, HP, TDP ve DP’nin Genel Başkanları bugün yaklaşık yarım saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Parti başkanları yarın yeniden biraraya gelecek.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, HP Genel Başkanı Kudret Özersay, TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ile DP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ın görüşmesi HP Genel Merkezi’nde yer aldı.

Özersay, görüşme sonrasında basına kısa bir açıklama yaparak, koalisyon görüşmelerini sürdürme niyet ve kararlılıklarının devam ettiğini, yarın öğleden sonra TDP Genel Merkezi’nde yeniden biraraya geleceklerini kaydetti.

Özersay, bugün ara verdikleri teknik çalışmalara yarın devam edeceklerini de ifade etti.

Bir soru üzerine Özersay, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın yarın parti başkanlarını görüşmeye çağırdığını anımsattı ve Akıncı’nın parti başkanlarını dinledikten sonra anayasa ve teamüller gereği hükümeti kurma görevini kime vereceğine kendisinin karar vereceğini söyledi.

Bir başka soru üzerine de Özersay, bugün Cumhuriyet Meclisi’nde ve Afrika Gazetesi önünde yaşananlardan koalisyon görüşmelerinin etkilenmediğini de belirtti.

Serdar Denktaş da, hükümeti kurma görevini kime vereceği kararının Cumhurbaşkanı Akıncı’ya ait olduğunu, ancak dört partinin koalisyon görüşmelerine devam ettiğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18