'Nedir Be Çocuklar Diye Sorsaydı'...

'Nedir Be Çocuklar Diye Sorsaydı'...
banner23
İşten durdurulacaklarını tesadüfen öğrenen CAS çalışanları Lefkoşa ve Ercan Havalimanı’nda eylem yaptı. Ercan Havalimanı’na girişleri dahi yasaklanan ve kartları iptal edilen Cas personeli şu ana kadar umduğunu bulamadı. Bütün kapıların yüzlerine kapandığı belirten CAS çalışanları sözcüsü Erkut Öznergiz, sonumuzun ne olacağını bizde bilmiyoruz dedi.

Ercan Havalimanı’nda eylem yapmalarının gerekçesini Başbakan yardımcısı Kudret Özersay ile görüşmek olarak açıklayan Öznergiz, yanımızda durmayı bırakın neredeyse aracı bizi ezecekti diye konuştu.

CAS çalışanları sözcüsü Erkut Öznergiz, Kudret Özersay için eylemi yaptıklarını belirterek, “Keşke aracından inip derdiniz nedir be çocuklar diye sorsaydı, durmadı bile” dedi.

İşten durdurulacağımızı tesadüfen öğrendik”
Dün şirketler mukayitliğine durumumuz hakkında bilgi almak için gittik. Ancak orada tesadüfen bizim hakkımızda karar alındığını ve işten durdurulacağımızı öğrendik.

Başbakan ile görüşmemizde bizden habersiz CAS çalışanları hakkında karar alınmayacağı söylenmişti.

Fakat öğrendik ki tazminatlarımızın dahi ödenmeyeceği yönünde karar üretilmiş. En çok da canımızı acıtan “batmış bir şirketin personelini niçin ödeyeceğiz” sözleri oldu.

“Ercan’a girişimiz yasaklandı”
Ulaştırma Bakanlığı müsteşarı Kemal Bağzıbağlı bizlere CAS Limited personelinin işten durdurulacağını sözlü beyan etti. Ayrıca personel işten duruncaya kadar hiçbir ödenek ve maaş verilmeyeceğini söyledi.

Bu süreçte Sivil Havacılığın ve CAS şirketinin yönetiminin isteği doğrultusunda 134 çalışanın Ercan Havalimanı’na girişleri de yasaklandı.

Sayın Başbakan bizzat şirketin hizmet vermesi için havayolu firmalarıyla görüşeceğini açıklamıştı.

Ancak görünen o ki bugün gelinen noktada bizlerden hizmet alımı yapan Onur Air, Freebird ve özel jetler başka kuruluşlara teslim edildi.

“Erhürman ve Özersay neden çekiniyor?”
Başbakan Tufan Erhürman ile görüşmek için Başbakanlığa gittik. Bizden temsilci istedi ancak biz kabul etmedik.

Artık çalışanlar arabulucu ile değil birebir muhatap olmak istiyor. Kendisini bizim davet etmemize rağmen teşrif edip yanımıza dahi gelmedi.

“Neredeyse bizi ezeceklerdi”
Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’ın Ercan Havalimanı’na geleceğini biliyorduk. Eylemi onun için orada gerçekleştirdik. Fakat o yanımızda dahi durmadı ve neredeyse aracı bizi ezecekti. Kendisi koltuğa oturmadan önce ne vaatlerde bulunmuştu. Keşke aracından inip nedir be çocuklar diye sorsaydı bizlere, haklısınız ya da haksızsınız deseydi bunu beklerdik.
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18