'Ne mutlu Türküm diyene..'

banner32

'Ne mutlu Türküm diyene..'
banner23

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kartal Harman, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, halkı bölmeye çalışanlara inat dikkatli olma ve oyuna gelmeme konusunda uyardı.


Kartal Harman'ın paylaşımı:

"Ne mutlu Türküm diyene...

Fikirlerimizi yazalım, kırgınlıklarımızı yazalım ama birbirimize hakaret etmeyelim.

Heleki ki, bu topraklarda yıllardır Türkiyeli-Kıbrıslı ayırımı üzerinden beslenmeyi kendilerine meslek edinenlerin oyununa gelerek birbirimize kırıcı ve tamiri zor sözler asla söylememeliyiz.


Ve unutmayalım ki 1974'e kadar kıbrıslı türkler bu topraklarda var olabilmek için herhangi bir destek ve yardım almaksızın mücahit ve mücahideleri ile Türklüğü ne de Müslümanlığına da sahip çıkmış bir halktır.

Kıbrıs Türkü mücahidi ile mücahidesiyle kahraman bir halktır!

Evet, içimizde hain yok mudur ?
Vardır.
Türkiye'de hain yok mudur ?
Vardır.
O halde ne Kıbrıs Türkünün tamamı haindir, ne de Türkiye de yaşayan halkın tamamı!

Şu bilinmelidir ki, içimizde bulunan bir avuç hainin oyununa gelerek, birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmak, ayrımcılığa gitmek, birbirimizi ötekileştirmek, birbirimize kötü sözler söylemek, bizi yaralar onları ise amaçlarına ulaştırır!

İşte bu noktada çok dikkatli olmalı ve birilerinin oyununa gelmemeliyiz!

Ne mutlu Türküm diyebilen iki halkın birbirine kırdırılmaya çalışıldığı bugünlerde bunu yapmaya çalışanlara inat omuz omuza ve kolkola girmek bizleri bölmeye çalışanlara verilebilecek en büyük cevap olacaktır.

Ne mutlu Türküm diyene..."

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18