“Nasıl olsa özelleştirilecek’ zihniyeti bizi yaktı”

“Nasıl olsa özelleştirilecek’ zihniyeti bizi yaktı”
banner23

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, yıllardır ‘nasıl olsa özelleştirilecek’ mantığıyla Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı dairelerin sorunlarının ötelendiğine işaret ederek, en sorunlu dairelerin kendi bakanlığı bünyesinde bulunduğunu belirtti. Atakan, bakanlığın kendi bütçesiyle bu sorunların üstesinden gelmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

Kamu özel ortaklığıyla birçok yeni projenin hayata geçeceğini açıklayan Bakan Atakan, hayata geçecek projelerin detaylarını Haberci’yle paylaştı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde bulunan tüm dairelerin teknolojinin gerisinde kalan ve adeta işlevsiz hale gelen daireler olması nedeniyle 18 ay önce göreve gelen Atakan, ciddi sorunlarla boğuşuyor.

Ercan Havalimanı, limanlar, Telekomünikasyon Dairesi, Karayolları Dairesi, Posta Dairesi ve Araç Kayıt Dairesi gibi Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın bünyesinde bulunan tüm dairelerde verilen ya da verilemeyen hizmetlerin çağın çok gerisinde olduğundan yakınan Atakan, özellikle son 10 yıl içerisinde göreve gelen tüm hükümetlerin ‘nasıl olsa özelleştirileceğiz’ diyerek bu daire ve kuruluşları ötelediklerini söyleyerek hükümetler adına özeleştiride bulundu.

haberci

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18