'Mümkün oldukça makam aracı kullanmıyorum'

'Mümkün oldukça makam aracı kullanmıyorum'

Özersay "Gara Mercedeslerde gezmiyorum. İşin aslı bu görevi üstlendikten sonra neredeyse hiç gezmiyorum, çünkü Bakanlığa sabah giriyorum ve akşam 20:00'den önce çıkmıyorum...


Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, mümkün oldukça makam aracı kullanmadığını ifade etti.

Özersay'ın açıklaması şöyle:

"Bazı şeyler yokken, varmış gibi yazılıyor. Sorun değil, ben buradan doğrusunu yazayım, herkes kendi vicdanına göre değerlendirmesini yapsın:

1- Geçmişte eleştirdiğim topluca alınmış olan Mercedes makam araçlarından bir tanesi Dışişleri Bakanlığındaydı, bir kez dahi binmedim, kullanmadım. Maliye'ye geri alabileceklerini bildirdim.

2- Önceki dönemde kullanılan Toyota marka eski makam aracını Maliye'den talep ettim, resmi bir görev yerine getireceğimde onu kullanıyorum.

3- Evimden Bakanlığa ve geri evime kendi şahsi aracımla gidip geliyorum.

4- Cumhurbaşkanı ile görüşmem olduğunda eğer parti başkanı olarak davet almışsam kendi şahsi arabamla gidiyorum. Dışişleri Bakanı olarak davet aldığımdaysa yukarıda sözünü ettiğim eski makam aracıyla.

5- Bakanlar Kurulu'na da yürüyerek gidiyorum :) evet, çünkü Başbakanlık hemen yanıbaşımızda.

6- Meclis'e de kendi şahsi arabamla gidiyorum. Bakanlık bütçesini savunmak için Dışişleri Bakanı olarak son gidişim hariç.

Yani devleti temsilen yerine getirdiğim görüşme ya da ziyaretler dışında makam arabasını kulanmamaya özen gösteriyorum.

Özetle, "gara mercedes"lerde gezmiyorum. İşin aslı bu görevi üstlendikten sonra neredeyse hiç gezmiyorum, çünkü Bakanlığa sabah giriyorum ve akşam 20:00'den önce çıkmıyorum...

Durum budur, bakınca görünüyor, sorunca öğrenilebiliyor.

Tabi görmek ya da öğrenmek istiyorsanız."
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18