Moloz Tepeleri Oluştu

Moloz Tepeleri Oluştu
banner23

Kardelen Göksu 


Bafra Turizm Bölgesi’nde, oteller yolu, çevreye gelişigüzel dökülen çöp ve molozlarla doldu. Binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bölgedeki sorumsuzluk vatandaşların tepkisine neden oldu.


Havadis’e konuşan bölge sakinlerinden Mehmet Erbağ, Kaya Artemis, Nuh’un Gemisi ve Limak Otel’in çevresinin adeta çöplüğe dönüştürüldüğüne dikkati çekerek, yetkililerin harekete geçmesini istedi.

Çöplüğe dönüştürdüler


Duyarsız işletmecilerin bölgedeki ormanlık alanlara boşalttıkları ya da boşaltılmasına izin verdikleri çöpler nedeniyle Bafra Oteller Bölgesi’nde temiz orman kalmadığını söyleyen Erbağ, “Neredeyse tüm ormanlık alanlar çöplüğe dönüştürüldü” diyerek duruma isyan etti.Otellerin etrafı da çöp


Aynı zamanda otellerin etrafının da birçok şişe ve cam kırıklarıyla dolu olduğunu anlatan Mehmet Erbağ, turistlerin gözünde de bölgenin kötü bir imaja sahip olacağı uayrısında bulundu. Erbağ, otellerin etrafında bulunan ve otel çalışanlarının kaldığı lojmanların çevresinin yine otel çalışanları tarafından duyarsızca kirletildiği uyarısında da bulundu.


Kaynak  : Havadis Kıbrıs

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18