"MOBESE” sistemi şehirleri açık hava hapishanelerine çevirecek"

"MOBESE” sistemi şehirleri açık hava hapishanelerine çevirecek"
banner23

 Bağımsızlık Yolu Girne Bölge Örgütü, ‘’Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Yasa Tasarısı’’ ile hayata geçirilmekte olan  “MOBESE” sisteminin şehirleri açık hava hapishanelerine çevireceğini savundu. Örgütün açıklamasında, “MOBESE sisteminin suçları önlemek için değil, toplumsal muhalefete karşı kullanılacağı aşikardır” denildi.
“22 Ocak olaylarında, polis kameralarıyla tespit edilen 9 saldırganın bulunmadığı” belirtilen açıklamada, “MOBESE kameralarının asıl amacı sokağın özgürlükçü sesini susturmaktır” ifadesi kullanıldı.
Açıklamada şöyle denildi: “MOBESE kameralarının toplumsal muhalefeti baskı altına almasının yanı sıra, kameraların yerleştirildiği yerler, doğal ve tarihi değerlerimize zarar vermektedir... Bağımsızlık Yolu Girne Bölgesi olarak, öncelikle yaklaşık 500 yıllık antik limana dikilen bu direğin bir an önce sökülmesini ve tüm Girne’de yaşanan tarihi, arkeolojik ve doğal talanın sona erdirilmesini talep ediyoruz. Bu ucube direği de MOBESE kameralarını da istemiyoruz...” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur uzmaner
Uğur uzmaner - 2 yıl Önce

Ucube o direk degil insanlardır su an girnede zaten 500 yıllık şehri koruyamadık zaten koruyamayacağız da bu aşikar dır eğer bir can bile kurtaracaksa bu direk diking yüz dane daha da korkmayın ocebe mocebeyi böyle şeylerde aramayın insanlarda arayın bence

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18