banner38

METEHAN SAPIĞI. A.A. ( 28 ) BUGÜN YAKALANDI.

banner32

METEHAN SAPIĞI. A.A. ( 28 ) BUGÜN YAKALANDI.
banner41
banner37
banner23

Candan MERT
Başkent Lefkoşa’nın Metehan Sosyal Konutlar bölgesinde gece geç saatlerde korkusuzca apartmanları gezen, civar evleri gözetleyip çevrede huzursuzluk oluşturan şahıs A.A(28) bugün polis ekiplerince yakalandı!
Yaklaşık 1 haftadır KKTC halkının huzursuz olmasına sebebiyet veren şahsın ne yapmak istediği ve neden bu tavırları sergilediği hala bilinmiyor ancak ilerleyen saatlerde ortaya çıkacak gibi görünüyor.
Olay nasıl olmuştu?
Evi gözetlenen Hayriye Topcan, zemin katta bulunan evinin kamerasına kaydedilen görüntüleri fark etmesi ile birlikte polise gitmişti, ancak iddiaya göre polisler bu olayın üzerine ‘görüntülerin suç teşkil etmemesi’ gerekçesiyle Topcan’a yardımcı olmamıştı. Bu durum, vatandaşlardaki tedirginliğin daha da artmasına sebep olurken, ‘KKTC’de bu bağlamdaki yasal çerçevede boşluk olup olmadığı’ sorusunu da akıllara getirmişti. Bunun yanında, bahse konu şahsın tutuklanması ya da sorguya alınması için ‘Saldırı, taciz, hırsızlık ya da tecavüz’ gibi olayların olması mı gerektiğini sorgulayan vatandaşlar, iddianın doğru olması halinde olayın vahametinin artacağını dile getirmişti.
Olayın olmasının ardından Topcan, basına yaptığı açıklamasında tedirgin olduğunu ve 12 yaşındaki kızı ile birlikte uyumaya başladıklarını kaydederken, bu durum ile psikolojisinin bozulduğunu ve yetkililerin konuya el atması gerektiğini ifade etmişti.
Şimdi, KKTC halkının rahat bir nefes alabilmesi için Metehan Sapığı A.A’nın sorgusu ve ifadesi merakla beklenmekte…

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3