Meral Akıncı: Temiz düşünelim, temiz davranalım

Meral Akıncı: Temiz düşünelim, temiz davranalım
Cumhurbaşkanlığı, Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) ve Kıbrıs Türk Biyologlar Doğayı Araştırma ve Koruma Derneği işbirliğiyle Cumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Çevre Temizliği ve Çevre Koruma Projesi kapsamında başkent Lefkoşa’da fidan dikimi yapıldı.

LTB’ye ait olan Kermiya bölgesindeki alanda 50 adet zeytin, harup ve fıstık çamı fidanı dikimi yapılırken etkinliğe KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve Biyologlar Derneği Başkanı Niyazi Türkseven ile yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Kurumlar, yerel yönetimler ile sivil toplumun birlikte gerçekleştirdiği ve çevre faaliyetlerine örnek oluşturan ağaçlandırma etkinliğine Lefkoşa bölgesinden bazı liseler de dahil edilerek çevre bilinci konusunda gençlerin farkındalığının arttırılması da katkı yapıldı.

Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastahanesi karşısındaki alanda yetkililer ve öğrenciler Temiz Düşün Projesi kapsamında hep birlikte fidan dikerken daha yeşil bir Lefkoşa için de güzel bir adım atılmış oldu.

Meral Akıncı ise başta gençler olmak üzere herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasını temiz düşünmekle ancak daha güzel şeyler yapabileceklerini ve ülkeye sahip çıkmanın en önemli şartlarından birinin onu korumak olduğunu dile getirerek sürdürdü. Akıncı, “Biz ülkemizi seviyoruz,değer veriyoruz. O zaman hem çevreyi korumayı hem yeşil alanları arttırmayı hem de bunların sürdürülebilirliğini sağlayarak yol almamız gerekiyor. Gençlere yeşil alanlar,sağlıklı alanlar yaratmak ve bunu geleceğe aktarmak bizlerin görev ve sorumluluğudur. Gençleri de bu yeşillendirme çalışmasında gördükçe daha da mutlu oluyoruz. Bu işbirlikleri devam ettikçe ülkemize gerekli özsevgimizi ve özsaygımızı vereceğiz. Temiz düşünelim, ve temiz davranalım. Yerlere çöp atmayı neredeyse kanıksıyoruz. Bunu tersine çevirip atmamayı, kirletmemeyi, ekileni korumayı öğrenirsek, bir yaşam biçimi haline dönüştürürsek, gelecek nesillere çok güzel yaşam koşulları da hazırlamış olacağız. Bugün LTB, öğretmen, öğrenci ve Biyologlar Derneği ile çok güzel bir etkinlik yaptık. Bu çalışmaların devamı gelecektir.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18