Mehmet Harmancı: "Risk altında çalışan onlarca insan varken, bakan yakınlarının aşı olması utanç sebebidir!"

Mehmet Harmancı: "Risk altında çalışan onlarca insan varken, bakan yakınlarının aşı olması utanç sebebidir!"
banner23

Sağlık Bakanlığı’nın önceliği sağlıkçılara vermesine rağmen, bazı bakan şoförleri ve özel kalem müdürlerinin de aşılanmasının sosyal medyaya yansıması üzerine LTB Başkanı Mehmet Harmancı’dan eleştiri geldi.
Türkiye'den 20 bin doz aşının gelmesiyle, aşı uygulama süreci de başladı ancak Sağlık Bakanlığı’nın önceliği sağlıkçılara vermesine rağmen, bazı bakan şoförleri ve özel kalem müdürlerinin de aşı olduğuna dair sosyal medyaya görüntüler yansıdı. LTB Başkanı Mehmet Harmancı konuya ilişkin eleştirisini "utançtan yerin dibine girilme sebebi" ifadeleriyle aktardı.

Harmancı’nın söz konusu paylaşımı şöyle:

“Elbette sembolik ve güven vermesi anlamında Cumhurbaşkanı, Başbakan veya ilgili bakanlarımız aşı olabilir ama dünya kadar risk altında aşı bekleyen sağlık çalışanları varken, eğitimcilerimiz varken, zaruri hizmet olarak adlandırılan ve tüm süreçlerde sahada aktif bir şekilde yer alan belediye emekçileri varken, market elamanları vs dururken, bakan yakını, örgütten ahbapların poz poz aşı yaptırması sıradan demokrasi uzuvlarının çalıştığı bir ülkede utançtan yerin dibine girilme sebebidir. (İstifa filan yazıp komik duruma düşmek istemem) Bu vesile ile başlangıç olarak 10 bin aşı gönderen Türkiye Cumhuriyetine elbette teşekkürler. Koşulsuz ve şartsız destekledikleri bu siyasilerin de Türkiye’den gelen kaynakları ülkede nasıl kullandıklarının küçük demosuna facebookta bizlerle paylaşan tüm 'örgütten' arkadaşlara da selamlar.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18