Mehmet Harmancı: "Giden hayatlar her birimizin canından olacak"

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, pandeminin başında gösterilen ciddiyetten eser olmadığını işaret etti, "5 günde sayısız kapatma ve cezai işlem yaptık. Bununla da olmuyor" diyerek, halka dikkatli ve özenli olunması konusunda çağrı yaptı, aksi takdirde filmin sonunun güzel bitmeyeceğini söyledi.

Mehmet Harmancı: "Giden hayatlar her birimizin canından olacak"
banner23

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, vakalardaki artışın hız kesmeden devam ettiğini buna rağmen sokaklarda dolaşanların olduğunu vurguladı.

Koronavirüsün önüne geçebilmek için birlikte mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizen Harmancı, "5 günde sayısız kapatma ve ceza işlemi yaptık ama bununla da olmuyor... İlk dönemdeki gibi bu işi ciddiye almalıyız hatta daha da fazla... Yoksa bu kadar emeğe rağmen önüne geçemeyeceğiz" dedi.  "Bu oyun değil hayat meselesi ve giden hayatlar her birimizin canından olacak" diyen Harmancı'nın, "Eğri oturup doğru konuşalım mı?" başlığıyla yaptığı paylaşım şöyle: "Öyle görünüyor ki bulaşma oranı hız kesmiyor. İlk zamanlarda gösterdiğimiz ciddiyetin 100’de biri dahi yok. Sokaklarda spor yapandan tut anlamsızca dolaşana ne ararsan var. Derdi ekmeği olanları geçiyorum ama hem sağlık çalışanlarına hem de bizler gibi zorunlu iş kollarında çalışanlarına çok büyük haksızlık ediyorsunuz. Biz büyüklerimiz evden çıkmasın diye alış veriş ve sağlık ulaşımlarını sağlayalım diyoruz ama bakıyorum da kimse oralı bile olmuyor! Tamam sıkıldık tamam bunaldık ama yetişir gerçekten yetişir. Bunu önleyebilmek için hep birlikte mücadele etmeliyiz. 5 günde sayısız kapatma ve ceza işlemi yaptık ama bununla da olmuyor... İlk dönemdeki gibi bu işi ciddiye almalıyız hatta daha da fazla... Yoksa bu kadar emeğe rağmen önüne geçemeyeceğiz. Bu oyun değil hayat meselesi ve giden hayatlar her birimizin canından olacak. Lütfen daha dikkatli, daha özenli olalım, yoksa filmin sonu güzel bitmeyecek."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18