banner38

Mehmet Dikmen'e 15 ay hapis cezası

banner32

Mehmet Dikmen aleyhindeki karar bugün Lefkoşa Ağır Ceza mahkemesinde açıklandı.

Mehmet Dikmen'e 15 ay hapis cezası
banner37
banner23

 Lefkoşa’da bir çok kez işlemiş olduğu dükkan açma hırsızlık suçlarından birçok kez mahkum olan ve sabıkası bulunan sanık Mehmet Dikmen aleyhindeki karar bugün Lefkoşa Ağır Ceza mahkemesinde açıklandı.

Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oy birliği ile vermiş olduğu kararı Yargıç Sağer açıkladı. Sağer sanığın işlemiş olduğu suça değinerek Ocak ayı içerisinde Ledra Palace ışıklarında faaliyet gösteren Zeliha Şaşkara’ya ait marketin giriş kapısını muhtemelen sert bir cisimle hasara uğratarak iş yerine girdiğini ve yazar kasa içerisinde muhafaza edilen 500 TL nakit para, iş yeri içerisinden 2000 TL nakit para, toplam 4120 TL değerinde muhtelif marka sigara çaldığını anlattı. Yargıç Temay Sağer sanığın işlemiş olduğu hırsızlık suçlarının ciddi ve yaygın olduğuna işaret edip, bu suçların toplumun huzurunu bozduğuna vurgu yaptı.

Sağer sanığın benzer suçtan birçok sabıkası olduğunu ve ıslah olmaz bir tutum sergilemesini aleyhine ağırlaştırıcı faktör olarak değerlendirdiklerini söyleyerek sanığı oy birliği ile suçlu bulup mahkûm ettikleri davalardan 15 ay hapis cezası ile cezalandırdıklarını açıkladı.

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18