banner38

Meclis Toplandı, YDP Resti Çekti

banner32

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, bir haftanın sonunda toplanabildi ancak YDP bundan sonra hükümete nisab konusunda destek vermeyeceğini belirtti.

Meclis Toplandı, YDP Resti Çekti
banner37
banner23

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay başkanlığındaki toplantı, saat 10.40’ta başladı. 


Geçen hafta 5 gün boyunca yeterli milletvekili sayısı olmaması için yapılamayan ve bugüne kalan toplantının gündeminde, Temmuz ayında verilen hayat pahalılığı artışıyla ilgili kanun hükmünde kararnamenin yasalaştırılması bulunuyor.


Genel Kurul’un gündeminde ayrıca, Ulusal Birlik Partisi Lefke Milletvekili Aytaç Çaluda’nın yasama dokunulmazlığının kaldırılması istemini incelemek için oluşturulan komitenin raporu ile Dilekçe ve Omdusman Komitesinin raporları yer alıyor.


Toplantıda Kanser Hastalığı Bildirim Yasa Tasarısı ile  Kamu Sağlık Çalışanları (Değişiklik) Yasa Tasarısının üçüncü görüşmesi de yapılacak.

Genel Kurulda söz alan Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı Tohumculuk Yasası’nı alelacele geçirdiğini ifade ederek, “Nisap verdiğimiz bir oturumda kalkar da bizim karşı olduğumuz bir yasayı geçirirseniz bu bizim kalemize atılmış bir goldür diye konuştu. Armağan Candan erteleyelim dedi, Şahali geçirelim dedi. Bizim kalemize gol atarak elinize ne geçti?” diye sordu. Arıklı, “Nisap sorunu meselesi bundan sonraki dönemlerde de çok sık yaşanacak bir problemmiş gibi görünüyor ifadelerini kullandı.

YDP yönetimi nisap konusunda artık destek vermeme kararı aldı, Allah yolunuzu açık etsin” dedi.

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18