'Meclis çatısına çıkılması hiçbir şekilde kabul edilemez'

'Meclis çatısına çıkılması hiçbir şekilde kabul edilemez'
Meclise girmeye hak kazanan 6 siyasi partinin başkanlarıyla görüşen Akıncı, bugün Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denkataş’ı, da kabul etti.

Cumhurbaşkanı Akıncı ile görüşmesinin ardından basın mensuplarına konuşan Serdar Denktaş, Akıncı’nın bugün ilk tur görüşmelerini yaptığını söyledi.
Denktaş, kendi aralarında durum değerlendirmesi yaptıklarını ve görüşlerini ilettiklerini belirtti.

Memleketin içindeki durumun yanı sıra, mali durum da dahil olmak üzere Cumhurbşkanına bilgi verdiğini anlatan Denktaş, “Tuttuğumuz görevler de devam ediyor” dedi.

Bir yandan da 4’lü koalisyon görüşmelerinin devam ettiğini belirten Serdar Denktaş, bugüne kadar UBP ile herhangi bir temas yapmadıklarını kaydetti.

Dün yaşanan olaylar konusuna da değinen Denktaş,“Bu kutuplaşmanın önüne geçme zorunluluğumuz var. Bu kutuplaşma KKTC’nin hayrına değildir”diye konuştu.

Denktaş, dün genel olarak ülkede bir zaafiyet yaşandığını söyledi.

Meclis çatısına çıkmanın hiçbir şekilde kabuledilebilir birşey olmadığını dile getiren Serdar Denktaş, “Dünyanın hiçbir ülkesinde meclis binasının yanına bile yaklaşamazsınız. Bu konuda suçu olan varsa cezalandırılması gerekir” dedi.

Ancak, cezaların hukuk aracılığı ile verilmesi gerektiğini belirten Denktaş, “Ümit ederim ki bu infial sakinler ve hukuk çerçevesinde gerekenler yapılır” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18