'MAZOT YOK 'NO PAT-PAT' BE GARDAŞ'

'MAZOT YOK 'NO PAT-PAT' BE GARDAŞ'
banner23
➢ Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı bugünlerde ne ile uğraşıyor MERAK EDİYORUZ!!

➢ Akaryakıt destekleri ödenmedi. Kurak bir üretim sezonunda üreticisinin borçlanarak aldığı mazotu ödeyemez hale geldiğini ancak Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığının bu yönde bir çabası olmadığını görmekteyiz. MERAK EDİYORUZ bu mazot desteklerinin ödenmesi ne zaman olacak. Mazot yok ‘no pat-pat’ BE GARDAŞ anlatabildik mi? MERAK EDİYORUZ!

➢ Mayıs ayından beridir arazileri gezen Genel Tarım Sigortası Fonu henüz çalışmalarını tamamlayamamıştır. Gün geçtikçe yapılan çalışmanın soğuması ve telafisi mümkün olmayan kararlar verilmesini hedeflenmektedir. Kuraklık çalışmalarının ne zaman sonuçlanacağını, tazminat miktarlarının ne olacağını ve ne zaman ödeneceğini MERAK EDİYORUZ!! Dayanacak gücümüz kalmadı anlatabiliyor muyuz? MERAK EDİYORUZ!!

➢ Tohumluk konusunda son durumun ne olduğunu, T.Ü.K’ün çalkalama, ilaçlama ve tedarik konusundaki duruşunu ve ne yapacağını merak ediyoruz. Tohum yok anlatabildik mi? MERAK EDİYORUZ!!


➢ Bankada üreticinin borçları duruyor, faizler aldı başını gidiyor. Halimiz ne olacak merak ediyoruz. Aylığımızda yok yıllığımızda anlatabildik mi MERAK EDİYORUZ!!

➢ Hayat pahalı! Hayat çiftçiye de pahalı BE GARDAŞ. Hem de üretime sahip çıkma pahasına kadar pahalı. Çiftçinin ayakta kalması için ne destekler verilecek merak ediyoruz. Desteksiz üretim dünyada yok merak ediyorlarsa araştırsınlar.
➢ Git gel ve cek cak ile bir yere varılamayacağını buralardan gitmeden anlayacaklar mı? BE GARDAŞ MERAK EDİYORUZ!!

➢ Çiftinin sabrının kalmadığını anlatmaktan bıkmadık- usanmadık- yorulmadık. BE GARDAŞ Anlatamıyor muyuz, MERAK EDİYORUZ!! Sokağa mı inmemiz gerekiyor MERAK EDİYORUZ!! Merakları varsa söyleyelim biz geliriz ve sokağa inmesini de biliriz BE GARDAŞ !!
➢ Her gün aynı konuları dile getirmekten; hükümetimizin parası yok, döviz krizi var gibi mazeretler ile avutulmaktan, boşa gidip boşa gelmekten yorulduk BE GARDAŞ ! Merak konusudur anlatabildik mi?

Gaile bizim diye merak da bizim. Hükümetin de bu konularda gereğini yapması, çiftçisinin gailesini anlamısını ve hükümet etmesinin gereğini yapmasını merakla bekliyoruz
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18