Marketçiler topun ağzında!

Son günlerde en çok konuşulan konu marketlerde fiyatların birbirini tutmaması oldu. Aynı ürünler farklı marketlerde değişik fiyatlara satıldı. Hal böyle olunca da gözler market sahiplerine çevrildi.

Marketçiler topun ağzında!
banner23

Mahmut DOĞAN

Son günlerde en çok konuşulan konu marketlerde fiyatların birbirini tutmaması oldu. Aynı ürünler farklı marketlerde değişik fiyatlara satıldı. Hal böyle olunca da gözler market sahiplerine çevrildi.

Kiler zincir marketler direktörü Mehmet Benli ise “ülkede yaşanan ekonomik kriz hepimizi aynı oranda etkiliyor” dedi. Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne açıklama yapan Benli “ en büyük mağduriyeti yaşayan sektörlerden biri de marketler oldu. İflas eden marketler var, müşteri ile son buluşma noktası biz olduğumuz İçin topun ağzına bizi koydular ” diye konuştu.

“AYNI KAZANDAYIZ”

Hepimiz ülke olarak aynı kazanın içinde kaynıyoruz diyen Benli “ en büyük rahatsızlığımız fiyatı sanki marketçiler yükseltmiş gibi topun ağzına bizi sürmeleri ve siyasilerinde bu yönde açıklama yapmalarıdır” ifadelerini kullandı.

“STOKTAN ÇALIŞIYORUZ”

Kiler zincir marketler direktörü Mehmet Benli, “ biz yaklaşık 2 aydan beri fiyatlarımızı değiştirmedik. Stoklarımızdan kullanıyoruz. 

Tedarikçi firmalar bizden fiyat artışı yapmamızı istemelerine rağmen bunu yansıtmadık. Burada marketler belirleyici değildir. Biz zam yapmadığımız için tedarikçi firmalar yeni fiyattan da mal vermiyor. Alım gücü düştü bunu görüyoruz ve hissediyoruz. Vatandaş 1 kg alacağına yarım kg alıyor. Fiyatlar yükseldi diye kasamıza düşen para artmıyor. İflas eden marketler var zaten sıkıntılı olan duruma bu krizde tuz biber olmuştur” dedi.

“FİYAT BASKISI VAR”

Benli “ 1 Eylül’den itibaren KDV’si düşen ürünlerde tüm personelimiz ile mesai yaparak fiyatları düzenlemiştik. Ancak so

n dönemde artan fiyat baskısı bizi ürünlerde yeniden düzenlemeye gitmeye mecbur bıraktı” diye konuştu.

“ALTYAPI EKSİKLİĞİ OLABİLİR”

Marketlerde oluşan fiyat farkıyla ilgili olarak da konuşan Benli, bunlar aynı markanın kalite sırasına ve marketlerin alt yapı eksikliğinden kaynaklanan sıkıntılardandır muhtemelen. Çünkü ortalama bir markette 10 bin ürün ve fiyat var altyapı eksikliğini olan işletmelerde bu görülebilir dedi.

“TİCARET ODASI DENETLİYOR”

Haftada 1 kez Ticaret Dairesi tarafından denetlendiklerinin altını çizen Kiler zincir marketler  direktörü Mehmet Benli şu ana kadar bir problem yaşamadıklarını belirtti.

“SİYASİLERDE HATA YAPIYOR”

Kiler zincir marketler  direktörü Mehmet Benli, siyasileri de çok sevdiklerini belirtti, onlarda hepimiz gibi zaman zaman hata yapıyor dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KEMAL
KEMAL - 2 yıl Önce

inşAllah hepiniz de batarsınız kktc deki tüm aç gözlüler !

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18