Maraş ilgi odağı olmaya devam ediyor

Belli bir bölümü sivil halkın ziyaretine açılan Kapalı Maraş yerli ve yabancıların yanı sıra dünya basının da ilgi odağı oldu. Maraş 9 günde 27 bin 500 kişi tarafından ziyaret edildi, 13 yabancı basın Maraş’ı konu aldı.

Maraş ilgi odağı olmaya devam ediyor
banner23

46 yılın ardından Kapalı Maraş’ın bir bölümünün ziyarete açılmasının ardından yerli ve yabancı binlerce sivil halkın yanısıra dünya basını da Maraş’a büyük ilgi gösterdi. Yetkililerden edinen bilgiye göre, Kapalı Maraş’ın ziyarete açılmasının ardından geçen 9 günde 27 bin 500 sivil Kapalı Maraş’ı ziyaret ederken, 15 yerli basının yanı sıra, 13 yabancı basın kuruluşu Kapalı Maraş’ı ziyaret ederek Maraş’tan yayın yaptı.

28 BASIN KURULUŞUNDAN MARAŞ’A İLGİ

Kapalı Maraş’ın belirli bir bölümünün 46 yıl aradan sonra ziyarete açılması birçok ülke basınının gündemi oldu.

Yetkililerden elde edilen bilgilere göre, Alfa TV, EPT ve ERT TV olmak üzere 3 Yunan televizyon kanalı, OMEGA TV, Sigma TV, Rik TV, Pik TV, Antone TV ve Ricorder TV olmak üzere 6 Rum televizyon kanalı, Fransız gazetesi olan AFP Getty Gazetesi, Avusturya televizyon kanalı olan HFP TV, Hollanda televizyon kanalı olan NOS TV ve Kazakistan televizyon kanalı olan Hazar TV Kapalı Maraş’ı ziyaret ederek Maraş’tan yayın yaptı.

Kıbrıs Postası - NADIRE BAHADI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18