banner38

Manga: Emanetiniz Emanetimizdir

banner32

Manga: Emanetiniz Emanetimizdir
banner41
banner37
banner23

Memursen Başkanı Akın Manga, Cumhuriyetin ilanının 38. Yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Manga mesajında şunları söyledi;

   Bugün Kıbrıs Türk Halkı’nın, bir asrı aşan mücadelesi sonucunda, yoktan var edip kurduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38. Kuruluş yıldönümünü, onur ve gururla kutluyoruz. En  doğal insan hakkı olan, ‘’ Self-Determinition’’ kendi geleceğini belirleme hakkını kullanan Kıbrıs Türk Halkı, 15 Kasım 1983’te KKTC Devleti’ni kurmuş, ezici bir çoğunlukla Anayasasına onay vermiş bir halktır.

    Tanınsak da, tanınmasak da KKTC Devleti ve halkımızın egemen varlığı, asla tartışılamaz, yok sayılamaz. KKTC Cumhuriyet  Meclisi de, egemen varlığımızın bir simgesidir. Milletin vekilliğine talip olacak ve KKTC Meclisi’nde temsil yetkisi isteyecek olanlar, KKTC Devleti’nin egemen varlığına sahip çıkmakla mükellef olduklarının, bilincinde olmalıdırlar.  Varoluş ve özgürlük mücadelemiz sonucunda kazanılan KKTC Devleti’nin, siyasi eşitliği ve egemenliği  hiçbir çözüm şekline kurban edilemez. Anavatanımız Türkiye’nin fiili ve etkin garantörlüğü asla pazarlık konusu yapılamaz.

   Cumhuriyetimizin 38. Kuruluş Yıldönümü, tüm halkımıza kutlu olsun. Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü, kurucu Cumhurbaşkanı’mız  Rauf R. Denktaş’ı,  Şehit Mücahit ve Mehmetçik’lerimizi, bizlere  KKTC  Devleti’ni armağan ettikleri  için, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

   Gözünüz arkada kalmasın, kutsal emanetiniz emin ellerimizdedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3