“Mali sorunlar yaşayabiliriz, ama bundan kaçınma lüksümüz yok”

“Mali sorunlar yaşayabiliriz, ama bundan kaçınma lüksümüz yok”
banner23

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Kıbrıs’ta görülen Koronavirüs vakaları ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, vaka sayısının beşe çıktığını aktardı ve “Bu noktadan sonra önlemlerin artırılması gerektiği açık” değerlendirmesini yaptı.

Önlemlerle birlikte ekonomide daralma ve mali sorunlar yaşamamızın kaçınılmaz olduğunu belirten Erhürman, ancak uzmanların gerekli olduğunu söylediği önlemlerden ekonomik ya da mali sebeplerle kaçınma lüksümüz olmadığının altını çizdi.

Erhürman, bir yandan uzmanların sağlık açısından gerekli olduğunu ortaya koyduğu tüm önlemleri alırken, diğer yandan da sektörlerin yaşadığı veya yaşayacağı sıkıntıları mümkün olduğunca azaltacak ve özel sektörde işten durdurmalar olması halinde işçileri çaresiz bırakmayacak bir paket üzerinde çalışmak durumunda olduklarını belirtti.

Tufan Erhürman, “Her iki konuda da her türlü siyasi ayrışmayı bir yana bırakarak dayanışma içinde olmamız gereken bir dönemdeyiz” diyerek cümlelerini noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18