Lokmacı'da izdiham gibi yoğunluk

banner32

Lokmacı Sınır Kapısı’ndaki geçişlerde yaşanan ‘izdiham’ niteliğindeki yoğunluk, kara sınır kapılarındaki eksiklikleri bir kez daha gözler önüne serdi.

Lokmacı'da izdiham gibi yoğunluk
banner23

Bir sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan fotoğraf, kara sınır kapılarındaki eksiklikleri bir kez daha gözler önüne serdi. 

Hafta sonu ve güzel havayı fırsat bilen pek çok Kıbrıslı Rum, kuzeye akın etti. 

Lokmacı Sınır Kapısı’nda bugün çekilen fotoğrafta, Kıbrıs’ın güneyinden kuzeyine yapılan geçişlerdeki ‘izdiham’ niteliğindeki yoğunluk, Baykalıı tarafından “Yazık” olarak nitelendirildi. 

Yoğunluğun; kimlik kontrol noktaları ile memurların sayıca az oluşu ve kontrol sisteminin yetersizliği nedeniyle yaşandığı öne sürülüyor. 

KERMİYA KAPISI İÇİN ÜÇÜNCÜ ŞERİT YARIN BİTİYOR

Öte yandan Kermiya geçiş noktasındaki yoğunluğu rahatlaması hedefiyle başlatılan 3’üncü şerit için çalışmalar sürüyor. Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, sınır kapısında yaşanan yoğunluk nedeniyle böyle bir karar aldıklarını açıklamıştı. Atakan, yoldaki çevirme çalışmasının bittiğini, dolguların devam ettiğini, asfaltlamanın da şu sıralar yapılacağını söylemişti. 

Bir haber kanalına konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Atakan, sigorta işlemleri nedeniyle yaşanan tıkanıklığın ise yolun Güney Kıbrıs tarafındakine benzer bir yöntem ile aşılmış olacağını anlatarak, 3’üncü şeridin hafta başı, yolun tümünün de 10 gün içinde açılmış olacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18