'Lefkoşa'ya kadın eli değmeli'

banner32

'Lefkoşa'ya kadın eli değmeli'
banner23
“Ben Gencay olarak buradayım”
“Halkım için hizmet vermeye hazırım”
“Daha iyi bir Lefkoşa için projeler yolda”
Rabia ÇAKMAK
Kanal T’de yayınlanan ve Kartal Harman’ın hazırlayıp sunduğu “Kartal Harman’la Ayak Üstü 1 Saat” isimli programa konuk olan Demokrat Parti(DP)’den Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı olan Gencay Eroğlu, LTB’ye başkan olması dahilinde yapılacak yeniliklerden bahsederken daha önce yapmış olduğu işler ile oluşan tecrübesiyle bir çok projesini faliyete geçireceğini belirtti.
“İşimi ve ülkemi seviyorum”
Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Gencay Eroğlu, adaylığının çok yeni gelişen bir olay olduğunu belirtirken, daha önce müdürlük yaptığı Gençlik Dairesinde herhangi bir siyasi düşünce olmadan işlerini yaptığını aktardı. “İşimi ve ülkemi çok sevdiğim için bu çalışmalara başladım” diyen Eroğlu, adaylık sürecinde yaşananlar ve Lefkoşa belediyesinin şuan ki durumunun da aday olmada önemli rol oynadığını belirtti. Yıllardır bürokrasinin içinde çalıştığını açıklayan Eroğlu, Serdar Denktaş ile yeni değil daha öncelerde de iş yaptıklarını ifade etti.
“Her gün acı çekiyordum”
“Gençlik dairesine geçerken zaten müdürdüm”
Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Gencay Eroğlu, UBP-CTP döneminde 8 aylık bir dönem içerisinde müşavirlik yaptığını ve o dönem içerisinde sürekli kendine “ben bugün ne yapıyorum ki devlet beni ödüyor” sorusunu sorduğunu ve iş yapmadan para kazanmasının ağırına gittiğini aktardı. 1986 senesi Ankara Gazi Üniversitesinden mezun olduğunu dile getiren Eroğlu, uzun bir süre beden eğitimi öğretmenliğini yaptığını açıklamasının yanında Lefkoşa Türk Lisesinde de görev yaptığı zamanlar birçok ödül kazandıklarını ifade etti. “Gençlik dairesine geçerken zaten müdürdüm” diyen diyen Eroğlu, gençler için kültürel faliyetlerin önemli olduğunu ve ülkeleri gezmeleri gerektiğini vurguladı.
“Belediyenin sorunlarını biliyorum”
“Lefkoşa’ya kadın eli değmeli”
Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Gencay Eroğlu, belediyenin sorunlarını bildiği ve bilincinde olduğunu belirtmesinin yanında halkın ve çalışanların sorunlarını bildiği ve çözeceği için aday olduğunu belirtirken “zoru severim” dedi. Gencay Eroğlu, sorunlar için ekiplerin çalıştığını fakat projeleri paylaşmak için henüz erken olduğunu önümüzde ki haftalarda açıklayacaklarını ifade etti. “Bence de Lefkoşa’ya kadın eli değmeli” diyen Eroğlu, kadın gözüyle bakıldığı zaman birçok sorun olduğunu ve özelliklede kaldırım sorunu olan dereboyunda insanların rahatça yürüyebilmeleri için kaldırımların yapılması gerektiğine değindi. Sosyal sorumluluk ve projelerin daha fazla olmasına değinen Eroğlu, belediyeciliğin sadece çöp toplamakla olmadığını vurguladı. UBP Onursal Başkanı Dr. Derviş Eroğlu ile arasının bozuk olmadığını aktaran Eroğlu, daima babası ile gurur duyduğunu ve kimseye ihanet etmediğini açıklamasının yanında Gencay Eroğlu bir bireydir, kendi karar ve düşünceleri önemlidir babasının söylediklerinin kendisini ilgilendirdiğini söyleyerek sözleri ile dikkat çekti. Hiçbir zaman taraf olmadığını ve DP’den ve özellikle Serdar Denktaş’tan gördüğü destekle partisi ile bu yola çıktığını aktarmasıyla düşüncelere saygı duyulması gerektiğinin de altını çizdi.
“Gençler için köylerde birçok etkinlik yaptık”
“Ben bu ülkenin gençlik dairesi müdürüyüm” diyen Eroğlu, 8 yıllık bir çalışma sürelerinin içinde özellikle köylere giderek oradaki gençlerle güzel etkinlikler yaptıklarını ve bir çok yerde gençlik merkezi açtıklarını belirtmesinin yanında, bu gibi etkinlikler de hep gönüllülerin çalıştığını açıkladı. Uyuşturucunun orta okul ve liselere kadar yaygın olmasından dolayı araştırma yaptıklarını ve bu araştırma çerçevesinde çözüm programları, seminerler düzenlediklerini ifade etti. Ülkesini tanıdığını ve bunun için Dipkarpaz gibi uzak yerlerde oturan çocukları yaptıkları program ile Girne, Güzelyurt’u gezdirdiklerini ve hazine avı oyunu ile tarihi yerleri öğrettiklerini aktardı. Bu etkinlikler için gençlik dairesinin bütçesinin az olduğunu ve TC. yardım heyetinden maddi destek aldıklarını ifade etti.
“Ben Gencay olarak buradayım”
Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Gencay Eroğlu, “tecrübelerimi belediye hizmetine aktarmak zor değil zaten tecrübeliyim” demesinin yanında artık çalışmalarının sadece gençler için değil yaşlı ve engelliler için de olacağını ve şuan temel amaçlarının yeşil bir Lefkoşa olduğunu vurguladı. Her bölgenin temsilcileri ve sivil toplum örgütleri ile iş yapmaları gerektiğini dile getiren Eroğlu, “ben Gencay olarak buradayım, halk beni şuan çok güzel değerlendiriyor” dedi. “Halkımın desteği ile çok güzel işler yapacağıma inanıyorum ve bu yarışı kazanacağım” dedi
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18