Lefkoşa’ya 500 yataklı yeni bir hastane kazandırılıyor!

Lefkoşa’ya 500 yataklı yeni bir hastane kazandırılıyor!
banner23

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Türkiye Adalet Bakanı Abdulhamit Gül; Başbakan Ersin Tatar ile birlikte Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

İlk olarak hastaneye gelen Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanı Ali Pilli ile bazı servisleri gezerek hastalarla sohbet etti.

Hastaneye daha sonra Başbakan Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül geldi…

Başbakan Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve konuk bakanlar Kalp Damar Cerrahisi servisini gezerek hastalarla sohbet etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada KKTC’de başta Lefkoşa olmak üzere sağlık alanında ciddi yatırımlara ihtiyaç olduğu bilgisi aldıklarını belirterek bu konuda değerlendirmeler yaptıklarını söyledi.

Oktay, Türkiye’de bulunan her imkanın KKTC’de de olmasını istediklerini ifade ederek içme suyunun da bunlardan bir tanesi olduğunu, enerjiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da KKTC için bir hastane ihtiyacı olduğunu bildiklerini belirterek, ziyaret sırasında sağlık personeli ile hekimlerin fedakar ve özverili bir şekilde çalıştıklarını gördüklerini ancak fiziki şartların iyileştirilmesi gerektiğinin ortada olduğunu ifade etti.

Koca, Lefkoşa’ya 500 yataklı tam donanımlı yeni bir hastane yapılması için çalışmaların başlatıldığını açıkladı.

Koca, ‘Hastaneyi özellikle hastanın bir başka yere sevk edilmeyeceği, insan kaynakları, teknik altyapısı, kalp, böbrek nakillerinin yapılabildiği, onkolojisi ile hizmet veren bir sağlık üssü olarak planlıyoruz’ dedi.

Başbakan Ersin Tatar da hastanenin yapımına yakın zamanda başlanacağını ifade ederek ülkeye donanımlı bir hastane kazandırılmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Tatar, tüm sağlık çalışanları ve doktorlara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Sağlık Bakanı Ali Pilli de göreve geldikleri günden itibaren yeni hastanenin
yapımı için mücadele ettiklerini belirtti.

Pilli, 3 ay önce Türkiye yetkililerine konuyu aktardıklarını ve buna olumlu yanıt aldıklarını anlattı.

Başbakan Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Fuat Oktay ve konuk bakanlar yeni hastanenin inşa edileceği ve Bayrak Radyo Televizyon Kurumu arkasında bulunan arazide de inceleme yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18