Lefkoşa'da bir kreşin kapatılması için yasal süreç başlatıldı

Lefkoşa'da bir kreşin kapatılması için yasal süreç başlatıldı

Çalışma Bakanlığı "Kreş denetimleri artarak devam edecek"


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bugün gerçekleştirdiği denetimlerin ardından yaptığı açıklamada, kreş denetimlerinin artarak devam edeceğini duyurdu.

Girne, Lefkoşa ve Gazimağusa’da bugün denetimler yapan Sosyal Hizmetler Dairesi Lefkoşa’da bir kreşin kapatılması için yasal süreç başlattı, Girne’de ise eksiklik tespit edilen bir kreşe uyarı verdi.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Gazimağusa’da 3, Girne’de 3 ve Lefkoşa’da 3 olmak üzere bugün toplam 9 kreş denetlendi. Girne’de bir kreşte eksiklikler tespit edildi ve yazılı uyarı verildi. Lefkoşa’da ise bir kreşin yasal yükümlülüklerini yerine getirmediği tespit edilerek, kapatılması için yasal süreç başlatıldı.

Bakanlığa bağlı Sosyal Sigortalar Dairesi ve İhtiyat Sandığı Dairesi müfettişlerinin katıldığı denetimlerde çalışanların sosyal güvenlik yatırımları da kontrol edildi.

Konuyla ilgili açıklamada, son günlerde sosyal medya aracılığıyla kreş denetimlerinin arttırılması konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na talep geldiği belirtildi.

Açıklamada, “Bakanlığımıza bağlı birimler konuya hassasiyet göstererek kreşleri etkin şekilde denetlemeye devam edecek. Kreşlerle ilgili ihbarda bulunmak isteyen vatandaşlarımız 22 73 743 numaralı telefondan Sosyal Hizmetler Dairesi’ne ulaşabilir” denildi.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2018, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18