Lefkoşa Çevre Yolu başka bir bahara kaldı

Lefkoşa Çevre Yolu başka bir bahara kaldı

 Başkentin adeta kanayan yarası haline gelen trafik keşmekeşine bir nebze olsun çare olunabilmesi için yaklaşık 7 yıl önce başlanan, ancak ara emirleri nedeniyle yıllardır tek bir çivi dahi çakılamayan Kuzey Lefkoşa Çevre Yolu Projesi atıl durumda bırakıldı.

   Ülkenin dört bir yanından çalışmak için her gün başkente akın eden birçok vatandaş, özellikle Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde yaşanan trafik sıkışıklığı nedeniyle perişan olurken, vatandaşlar, Kuzey Lefkoşa Çevre Yolu Projesi’nin hayata geçirilmesi için gün sayar oldu.

   Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, geçtiğimiz hafta Kuzey Lefkoşa Çevre Yolu Projesi’nin Lefkoşa-Girne Anayolu ile Taşkent arasında kalan bölümdeki sorunlu kısımların çözüme kavuşturulduğunu ve yolun kullanıma açılması için gerekli çalışmaların ivedilikle başlatıldığı müjdesini vermesine rağmen, güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre işin aslının bu şekilde olmadığı öğrenildi.

   KIBRIS’ın edindiği bilgiye göre, Kuzey Lefkoşa Çevre Yolu Projesi’ni yapan müteahhit firma şantiyesini tamamen boşaltarak ülkeyi terk etti.

   Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ise konuyla ilgili açıklama yapmak istemedi.

Kunt: Yol her geçen gün yıpranıyor

   Öte yandan İnşaat Mühendisi Engin Ömer Kunt ise, Kuzey Lefkoşa Çevre Yolu’nun yıllardır tamamlanamadığını belirterek, söz konusu yolun her geçen gün yıpranmakta olduğuna dikkat çekti.

kaynak:kıbrıs gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18