Kuzey Kıbrıs Antalya'da fuara katılıyor..

Kuzey Kıbrıs Antalya'da fuara katılıyor..
Ataoğlu "Sağlık, spor ve alternatif turizm türleri ülkemizde turizmin yıla yayılması için büyük bir fırsat sunuyor..."

Turizm ve Çevre Bakanlığı, KKTC’nin sağlık ve spor yanında alternatif turizm olanaklarını tanıtmak amacıyla, 23 kişilik bir heyetle, Antalya’da düzenlenecek Hestourex Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’na katılacak.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, TC Cumhurbaşkanlığı himayesinde  ANFAŞ Fuar Merkezi'nde yarın başlayacak  ve 8 Nisan Pazar gününe kadar sürecek fuara, Bakanlık  KITOB, KITSAB, Sağlık Turizmi Konseyi,  Serbest Çalışan Hekimler Birliği, Hava Sporları Federasyonu, bazı spor federasyonları ve birliklerinin temsilcileri katılacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, sağlık, spor ve alternatif turizm türlerinin ülkede turizmin yıla yayılması için büyük bir fırsat sunduğunu kaydetti.

Bu alanların gelişmesi ve ülkedeki turizm gelirlerinin artması için Türkiye’yle birlikte büyük bir uyumla çalıştıklarını belirten Ataoğlu, fuara çok iyi hazırlandıklarını söyledi.

Ataoğlu, ilk defa Kuzey Kıbrıs standında günde iki defa turizm ürünleriyle ilgili sunumlarla aktif bir tanıtım yapılacağını da kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18