Kudret Özersay: “İskele, Mağusa, Güzelyurt ve Lefke’ye giden vatandaşlarımız hafta sonu gezip dolaşamayacaklar”

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, Lefkoşa ve Girne’den ayrılarak, diğer şehirlere gitmenin çok bir manası olmadığını çünkü tüm şehirleri de kapsayacak şekilde hafta sonu kısıtlaması da olabileceğini söyledi. Özersay, “İskele, Mağusa, Güzelyurt ve Lefke’ye giden vatandaşlarımız hafta sonu gezip dolaşamayacaklar” dedi.

Kudret Özersay: “İskele, Mağusa, Güzelyurt ve Lefke’ye giden vatandaşlarımız hafta sonu gezip dolaşamayacaklar”
banner23

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, sosyal medya üzerinden Lefkoşa ve Girne bölgelerinin kapanması öngörülen kararlar nedeniyle, vatandaşların bahsi geçen bölgelerden ayrılarak, başka bölgelere gitmeleri üzerine açıklamalarda bulundu.

Özersay, “Lefkoşa ve Girne’den ayrılıp diğer şehirlerimize gitmenin çok bir manası yok çünkü muhtemelen tüm şehirleri de kapsayacak şekilde hafta sonu kısıtlaması da olacak” dedi.

“Yani bu iki şehrimiz dışında örneğin İskele, Mağusa, Güzelyurt ve Lefke’ye giden vatandaşlarımız hafta sonu gezip dolaşamayacaklar” diyen Özersay, kararların zamanında alınmadığı ve alınan kararlara dair hala daha bir açıklama yapılmadığı için bu gecikmeyle birlikte vatandaşların ülke geneline virüsü yayma riskinin arttığına vurgu yaptı.

HP Genel Başkanı Özersay, “Hükümet yanlış, eksik, gecikmeli yapıp, zamanında yapamıyorsa da siz sorumlu vatandaşlar olarak lütfen bu riski almayın, gerekli özeni gösterin” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18