banner38

'KTHY süreci aydınlatılmalı...'

banner32

'KTHY süreci aydınlatılmalı...'
banner37
banner33
Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Kıbrıs Türk Hava Yolları'nı zarara uğratılması sürecinin aydınlatılması gerektiğini kaydetti.

Kıbrıs Türk Hava Yolları'nı “borç ve zarar batağına düşürerek iflas etmesine ve uçuşlarının sonlandırılmasına” sebep olanların hiçbir soruşturmaya ve kovuşturmaya tabi tutulmadığını söyleyen Töre, mahkeme kararında belirtilen 134 milyon Dolarlık borç ve zararın nasıl meydana geldiği belli olduğu halde konunun ileriye götürülmediğini ve bunun ciddi soru işaretleri ve güvensizlik yarattığını belirtti.

“Ne gibi hatalar, yanlışlar ve işlerle KTHY batmıştır Cumhuriyet Meclisi araştırma raporunda mevcuttur” ifadelerini kullanan Töre, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“Sayıştaylık, Ombudsman, Başbakanlık, Denetleme Kurulu gibi kurumlarımıza bu konuda hiç mi sorumluluk düşmüyor? Atlas Havayollarının KKTC’ye uçuşlarını sonlandırmak veya yeni bir şekil vermek istemesiyle KTHY’nin uçuşlarının sonlandırılmasına kadar gelinen süreçte neler olduğu hakkında kamuoyu bir kez daha aydınlatılmalıdır. KTHY binalarının satışıyla içimizdeki acı bir kez daha tazelenmiştir.”
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3