banner38

KTHY binası satılıyor

banner32

KTHY binası satılıyor
banner37
banner23

Atan "Sendikacılık doğruluk, konuya vakıf olma ve çalışanlara doğru bilgi vermeden geçer"


Kamu-Sen Başkanı Metin Atan "Sendikacılık doğruluk, konuya vakıf olma ve çalışanlara doğru bilgi vermeden geçer" diyerek şunları söyledi:

"Biliyorsunuz ki Kıbrıs Türk Hava Yolları'nın merkez binası ile ilgili sekiz yıldan beridir büyük bir girişim başlatmış durumdayız ve bunun nihayate ermesine günler kala bir sendika çıkıyor ve yanlış bilgi yanlış söylemlerle çalışanların hem motivasyonunu bozuyor hem de yanlış bilgilendirmeyle insanları endişeye sevkediyor. Bu kesinlikle sıkıntılı bir durumdur. Ancak Kamu-Sen üzerine düşen görevi yapmakla haklı bir kıvanç ve mutluluk duymaktadır. Evet şu an  açıklıyorum, bugün itibarı ile Mukayyitlik, sayın Halis Üresin bu bina ile ilgili avukatlarını çağırıp gerekli girişimleri başlatmıştır ve büyük olasılıkla ay sonu satış gerçekleştirilecektir"

"Emeği olanlara teşekkür"

"Burada üyelerimize gösterdikleri sabır ve güvenden dolayı birkez daha teşekkür ediyorum. Konunun sonuçlanmasında büyük katkı koyan Kayyum Sayın Halis Üresin, Ekonomi bakanımız Sayın Özdil Nami, Sayın Hüseyin Özgürgün  ve sayın başbakan Tufan Erhürman'a teşekkürlerimizi sunarız" diye konuşan Metin Atan müşavirlik konusuna değinerek "Biliyorsunuz ki dördüncü beşinci defadır teknik kurula gidiyor ve hala daha neticelenmiş bir durum yoktur. Ancak şunu söylemeliyim ki doğru her zaman için birdir.

Bu müşavirlik konusu ile ilgili çok farklı yorum ve görüşler bulunmaktadır. Bu konuyla ilgili olarak Kamu Hizmetleri Komisyonu tarafından bir çalışma başlatıldı ve bir hizmet şeması çıkarıldı. Bunlar Sayın Başbakan ve Sayın Dışişleri bakanımıza da gönderilmiştir. Bu konu ile ilgili herhalde bu arkadaşlarımızın eski görevlerine değil de buna denk gelen kadroya getirilmeleri konusunda bir çalışma yapılmıştır. Tabii bu gerekli yerler tarafından incelenecek ve bir karar verilecektir" açıklamasında bulundu.
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3