KTHES sosyal medyadan paylaştı

KTHES sosyal medyadan paylaştı
banner23

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES) sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile sendika üyelerinin, istememeleri halinde hotel karantinasına gitmeyerek evde izole olmaları için karar üreterek geçtiğimiz günlerde kararı kamuoyu ile paylaşmıştı. KTHES, gerekmesi halinde 'sivil itaatsizlik' eylemine gideceklerini de belirtmişti. 

Konuyla ilgili tekrar açıklama yapan KTHES, Sağlık Bakanlığı’nın hiçbir çağrılarına cevap vermediğini aktararak, bu sebepten ötürü 11 Ocak tarihinde almış oldukları kararları yürürlüğe koydukları açıklandı.

 KTHES, bu durumda temaslı olan sendika üyelerinin, istememeleri halinde otel karantinasına gitmeyerek, evde izole olacaklarını duyurdu.

KTHES, açıklamasında şu ifade kullandı:

8 Ocak tarihinde gerek basında gerekse sosyal medya hesabımızdan duyurmuş olduğumuz,

“İdarenin yanlı ve taraflı, aynı zamanda keyfi kararlar aldığını, kimi meslek grupları ve kişilerin evde, kimi meslek grupları ve vatandaşların otellerde karantinaya alınmasını eleştirmiştik. Sağlık Bakanlığı’nı bu husustaki görüşlerini bizim ile paylaşmasını ve gerekli tedbirleri alması için uyarmış olup çağrımıza 11 Ocak Pazartesi mesai bitimine kadar cevap verilmemesi halinde ise sendika olarak bu duruma sessiz kalamayacağımızı söylemiştik.

“Hatta üyelerimizin istememeleri halinde hotel karantinasına gitmeyerek evde izole olmaları için karar üretilerek, gerekirse sivil itaatsizlik eylemine gideceğimizi peşinen beyan edip tüm üye ve kamuoyunun bilgisine getirmiştik.

Aylardır hiçbir çağrımıza cevap vermeyen sağlık bakanı bu çağrımıza ’da cevap vermemiş olup aleni bir şekilde yanlı ve taraflı davranmıştır. Bu ve bunun gibi sebeplerden ötürü bizleri bu kararı alma ve uygulama noktasına getirdiğini de bilginize sunarız.

Sağlık bakanını bir kez daha uyarmakta fayda vardır. Hemşirelik ve ebelik mesleğini icra eden kesimin özünde meslektaşlarımızın birer sağlık bakanlığı personeli olduğunu tekrar hatırlamasının faydası olacağını düşünmekteyiz.

İş ’bu sebepten dolayı 11 Ocak tarihinde almış olduğumuz kararı yürürlüğe koyduğumuzu temaslı durumuna gelen üyelerimizin istememeleri halinde hotel karantinasına gitmeyerek evde izole olacaklarını tüm üyelerimize ve kamuoyuna bildiririz.”

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18