“Köyümüzün bu şekilde anılması utanç verici”

Fuhuş Baskını Haberi Beşparmak Köyü Sakinlerini Tedirgin Etti

“Köyümüzün  bu şekilde  anılması  utanç verici”
banner23

Beşparmak Köyü’nde olduğu iddia edilen fuhuş baskınına ve tutuklamalara köy halkının tepkisi sert oldu. Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne ulaşan köy sakinleri fuhuş yapılan yerin köylerinin içerisinde değil 5 kilometre dışındaki bir sitede olduğunu belirtti. Köylerinde olmamış bir olayın bölge içerisinde olmuş gibi gösterilmesine isyan eden köy halkı, “Beşparmak Köyünde bir evde dedikleri için resmen rezil olduk. Köydeki 10-15 ev yani yaklaşık olarak 35-40 kişilik nüfus akrabayız birbirimizle. Sabah işe gittiğim zaman insanlar sordu: “Ne oldu? Köyünde fuhuş olmuş, kim yaptı?” Telefonlar ayrıca susmadı. Utanç verici bir şey! Yani böyle bir olayı bizimle bağdaştırmaları çok utanç vericidir. Bizim köyün adını neden veriyorsunuz” dedi.

““Bizimle Bağdaştırmaları Çok Utanç Verici”

Beşparmak Köyü Kadın Kolları Başkanı Günay Çetinkaya, “santralin oradaki sitelerinde bir fuhuş operasyonu oldu, 5 kilometre uzağımızda bir yerde. Beşparmak Köyü ile hiçbir alakası olmayan bir yerde bir operasyon yaptılar, fuhuş ile ilgili tutuklamalar oldu. Biz de ertesi gün gazetelerden, internetten okuduk. Beşparmak Köyünde bir ikametgâhta, bir evde fuhuş operasyonu yapıldı, tutuklandı gibi yazılar okuduk. Köy olarak bizim ağırımıza giden şey neden bizim köyün adını verdiler de neden o sitenin veya Esentepe yolunda bir villada demediler. Örnek olarak veriyorum bunları, yazabilecekleri pek çok şey vardı. Beşparmak Köyünde bir evde dedikleri için resmen rezil olduk. Köydeki 10-15 ev yani yaklaşık olarak 35-40 kişilik nüfus akrabayız birbirimizle. Sabah işe gittiğim zaman insanlar sordu: “Ne oldu? Köyünde fuhuş olmuş, kim yaptı?” Telefonlar ayrıca susmadı. Utanç verici bir şey! Yani böyle bir olayı bizimle bağdaştırmaları çok utanç vericidir. Bizim köyün adını neden veriyorsunuz” dedi.

“Rezil Ettiler Bizi”

Çetinkaya, “mahkemeye gitmek için kararı muhtar verecek, imza toplayacak. Bizi neden böyle karaladılar? Bizim kızımız var, gelinimiz var, torunumuz var, biz varız. Bir haftadır Türkiye’de televizyonlarda, Hürriyet gazetesinde “Beşparmak Köyünde fuhuş” diye başlık geçti. Ya Allah aşkına rezil ettiler bizi! Oturduğumuz, bulunduğumuz yerle hiçbir alakası olmayan bir yerde oldu bu olay. O haberi nasıl tam araştırmadan verirler. Beşparmak Köyünün içine mi geldiler de gördüler olayı? Yani Santral nerede Beşparmak Köyü nerede şeklinde” sitemini dile getirdi.

“Köyümüzle Alakası Yoktur”

Köyün muhtarı Hüseyin Gültekin de “üç gündür gazetelerde bir olayla ilgili bizim köyümüzün adı çıkmaktadır. Ama köyümüzün bu olayla uzaktan ya da yakından hiçbir alakası yoktur. Bazı yerlerde düzeltmeye çalıştık ancak hiçbiri düzeltmeye yanaşmadı. Hatta Türkiye gazetelerinde de çıkmış adımız. Köydeki herkes şikâyetçi tabii ki neden bizim köyümüzün adını bu olaya karıştırdılar diye. Kasıtlı ya da kasıtsız bunu yapan kişilerin düzeltmesi gerekirdi. Ancak düzeltilmiyor, 3 gündür gazetelere çıkıyoruz ifadelerini kullandı.

“Herkes keyfini sürecek ama bizim köyün adını mı lekeleyecek!”

Muhtar Gültekin, “polis ile konuştum. Polis doğru adresi verdiğini, mahkemede de verdiğini ancak muhabirlerin istediklerini aldılar da istemediklerini atılar mı onu bilemeyiz dedi. Bize kötü gözle bakıyorlar. Köyde kim yaptı, hangi evde oldu gibi şeyler soruluyor sürekli. Gel de izah et herkese! Mağdur olduk! Beşparmak köyünün bu olayla hiçbir alakası yoktur. Kimsenin adını vermek istemem ama olayın yaşandığı site köyümüze 4-5 kilometre uzaklıktadır. Sözü edilen site köy hudutlarımızın dışındadır. Zaten Beşparmak Köyü’nün hudutları içerisinde hiçbir site yoktur. Bu olayı köye mal etmeye çalışan birileri var bence. Köyde 15 hanemiz var. Hepimiz çok rahatsız ve huzursuz olduk. Bir kişi de çıkıp, muhtar olarak bana sormadı bu olay sizin köyde mi gelişti diye. Yani köyde bir muhtar var, aza var. Ama işin aslını sormadan haberi dümdüz yazdılar geçtiler. Çok mağdur olduk yani insan içine çıkamaz duruma geldik. Her yerden telefon açıyorlar kimdir, hangi evde olay oldu diye. Yalnızca buradan değil Türkiye’den, Londra’dan bile arayan var. Ben muhtar olarak köyümüze sürülen bu lekenin temizlenmesini istiyorum. Herkes keyfini sürecek ama bizim köyün adını mı lekeleyecek! Doğru adres göstersinler, doğru dürüst haber yapsınlar” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 1 yıl Önce

ÇOK DOĞRU NİYE VERİYORSUNUZ GAZETACILAR ? GERÇEKLERİ YAZIN KİM BUNLAR İSİMLERİ İLE?

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18