KKTC'ye girişi engellendi!

KKTC'ye girişi engellendi!
banner23
Gazeteci Nikolaos Stelya’nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne girişi yasaklandı.

Kıbrıs TV’de Sevim Basri’nin sunduğu “Gündemden Notlar” programına katılmak için Kıbrıs’ın güneyinden kuzeyine Metehan Geçiş Kapısı’ndan geçmeye çalışan Gazeteci Nikolaos Stelya, polis ekiplerinin engeli ile karşılaştı.

Bugün saat 11.50’de Metehan Sınır Kapısı’ndan eşiyle birlikte TC kimliğini kullanarak geçiş yapmaya çalışan Stelya, sınırda KKTC polisi tarafından durdurularak, geçişi engellendi.

Stelya, TC kimliğiyle sınırdan geçmeye çalıştığı sırada KKTC polisi tarafından durdurulduğunu, kimlik ve aracın sigorta belgelerine el konulduğunu ifade ederek, hiçbir açıklama yapılmaksızın geçişine izin verilmediğini belirtti. Stelya, KKTC polisinin oldukça kibar olduğunu da sözlerine eklediği açıklamasında, polis ekiplerinin bazı görüşmeler yaptıktan sonra kendisine kibarca bugün KKTC’ye girişinin yasak olduğunu, girişlerinin yarından itibaren normale döneceğinin aktarıldığını kaydetti.

Nikolaos Stelya’nın KKTC’ye girişinin yasaklanma sebebinin geçtiğimiz bir haftada Afrika Gazetesi ve bugün gerçekleşecek eylemi desteklemeye yönelik attığı tweetler olduğu düşünülüyor. (Kıbrıs)
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18