KKTC'DEN AFRİN ŞEHİTLERİNE YARDIM

KKTC'DEN AFRİN ŞEHİTLERİNE YARDIM
banner23
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Türk Mükavemet Teşkilatı (TMT) Mücahitler Derneği yetkilileri, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay'ı ziyaret ederek, Afrin şehitlerinin aileleri için toplanan yardım çekini sundu.

Kabulde, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım da hazır bulundu.

TMT Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora, Afrin şehitlerinin aileleri için toplanan yardım çekini Kanbay'a sundu.

Büyükelçi Kanbay da, çeki Silahlı Kuvvetler Dayanışma Vakfı'na iletilmek üzere, Tümgeneral Yıldırım'a takdim etti.

TMT Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora, çeki takdimi sırasında yaptığı konuşmada, Afrin şehitlerinin geride bıraktıklarına küçük bir katkıları olsun diye böyle bir bağışta bulunduklarını belirtti.

Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay da TMT Mücahitler Derneğinin her zaman kalplerinde ayrı bir yeri olduğunu belirterek,

Afrin'de şehit olanların geride bıraktığı ailelerine gönülden yapılan maddi bağışı kendisinin teslim alıp, oraya iletecek Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım'a teslim ettiğini söyledi.

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım ise TMT Mücahitler Derneği üyelerinin yaptığı yardımlardan dolayı hem Türk Silahlı Kuvvetleri adına hem de Afrin şehitlerinin aileleri adına teşekkürlerini sundu.

 
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18