KKTC'de teröre lanet yağdı

KKTC'de teröre lanet yağdı
banner23

Kuzey Irak’ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK'nın 13 masum vatandaşı şehit etmesine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti siyasetinden sert tepki geldi.

“HAİN TERÖR ÖRGÜTÜ İLE DESTEKÇİLERİNİ LANETLİYORUM”

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar yaptığı yazılı açıklamada “bu vahşeti ve bunu gerçekleştiren hain terör örgütü ile destekçilerini lanetlerken, şahbsım ve Kıbrıs Türk halkı adına 13 kardeşimize Tanrı'dan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dilerim” dedi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından 10 Şubat tarihinde Kuzey Irak'taki Gara bölgesinde yuvalanan terör örgütü PKK   unsurlarına karşı düzenlenen Pençe Kartal--2  Harekatı  başarıyla tamamlanırken, söz konusu bölge kontrol altına alınmıştır.  Bölgede yapılan aramalarda ise bir mağarada,  hain terör örgütü tarafından daha önce kaçırılan 13 sivil kardeşimizin cesetlerine ulaşılmıştır.  Bu vahşeti ve bunu gerçekleştiren hain terör örgütü ile destekçilerini lanetlerken, şahsım ve Kıbrıs Türk halkı adına 13 kardeşimize Tanrı'dan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dilerim.”

“SENNAROĞLU TAZİYE MESAJI YAYIMLADI”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, Gara bölgesinde PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain saldırıda yaşamını yitiren 13 şehit için başsağlığı mesajı yayımladı.

Sennaroğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Kuzey Irak’ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 sivil ve savunmasız kişi- nin katledilmesini kınıyor, bu kanlı eyleme ka-rışan ve sevk eden herkesin en kısa zamanda adalet önüne çıkarılmaları-nı diliyorum.

Bölgedeki operasyonlarda şehit düşen Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile acımasızca katledilen 13 sivil kardeşlerimize Allah’tan rahmet, tüm Türk milletine de metanet ve başsağlığı diliyorum.”

SANER: TERÖR ÖRGÜT KALLEŞLİĞİNİ GÖSTERMİŞTİR

KKTC Başbakanı Ersan Saner de, “terör örgütü yine kalleşliğini göstermiş ve 13 sivil kardeşimizi topluca şehit etmiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Anavatan Türkiye’ye başsağlığı dileriz” ifadelerini kullandı.

KKTC Başbakanı Saner’in açıklaması şöyle;

Anavatan Türkiye’nin Kuzey Irak’ta  teröristlere karşı gerçekleştirdiği Kartal-Pençe- 2 Harekatının başarı  ile sonuçlanması bizleri memnun etmiştir. Ne var ki terör örgütü yine kalleşliğini göstermiş ve 13 sivil kardeşimizi topluca şehit etmiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Anavatan Türkiye’ye başsağlığı dileriz. Terörizm tüm insanlığın baş belasıdır ve tüm ülkeler terörizmi bir an önce ortadan kaldırmak için koşulsuz işbirliği yapmalıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18