banner38

Kısırlaştırma projesi işbirliği yenilendi

banner32

Kısırlaştırma projesi işbirliği yenilendi
banner37
banner23
Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) sokakta yaşamını sürdüren köpeklerin kısırlaştırılmasına yönelik, Kıbrıs Türk Veteriner Hekimler Birliği ile üçünce kez işbirliği protokolü imzaladı.

LTB’den verilen bilgiye göre, protokole LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve Kıbrıs Türk Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Umut Sayılı imza koydu.

Protokolde, sokak köpeklerinin kısırlaştırılması, operasyon sonrası bir haftalık bakımlarının yapılması, çip takılması ve LTB adına kayıtlarının yapılması öngörülüyor. Diğer taraftan kısırlaştırılan köpeklere LTB tarafından sahip bulunmaya çalışılıyor.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı yaptığı konuşmada, işbirliğinin hem sokakta yaşayan köpeklerin popülasyonunun kontrol altına alınması hem de şehir halkının yaşam kalitesi açısından önemli olduğunu söyledi.

Proje çerçevesinde bugüne kadar 200’e yakın köpeğin kısırlaştırıldığını belirten Harmancı, bugün imzalanan protokol ile bu sayının 300’e ulaştırılmasının hedeflendiğini kaydetti.

Harmancı “Yapılan kısırlaştırmalar sonucunda hayvan popülasyonunun artık kontrol altına alındığını görebiliyoruz. Bunlarla birlikte maddi olanaklarımız çerçevesinde adım adım ilerlediğimiz barınağımızın da tamamlandığında bu süreci doğru bir noktadan ele alıp çağdaş bir donanıma sahip bir yapı ile birlikte standart bir seviyeye getireceğiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3